Tomasz Wróbel: Pogratulowałem drużynie


Komentarz trenera Rozwoju Katowice po sparingowej wygranej z trzecioligowymi rezerwami Górnika Zabrze.

Rozwój wygrał z Górnikiem II dzięki bramce Michała Flaka z 23. minuty.
– To był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu i uważam, że bardzo dobry sparing z obu stron. Rezerwy Górnika nie są przypadkową drużyną, mają fajnych zawodników, mecz był prowadzony w wysokim tempie. Jestem bardzo zadowolony z tego sprawdzianu. Mamy teraz mały maraton sparingów i chcemy w nich wypadać jak najlepiej. Choć oczywiście wyniki są sprawą drugorzędną, pogratulowałem zespołowi zwycięstwa – pierwszego nad trzecioligowym rywalem. Patrzymy na całokształt. Fajnie, że w okresie roztrenowania możemy mierzyć się z silnymi przeciwnikami – powiedział trener Tomasz Wróbel.

Był to już drugi sparing Rozwoju podczas zimowej przerwy. Minionej soboty ulegliśmy w Tychach rezerwom pierwszoligowego GKS-u 1:3, tracąc wszystkie gole między… 27. a 29. minutą. – Tam graliśmy trochę inaczej, mocno rotowaliśmy składem praktycznie od 10. minuty, zawodnicy grali czasem nie na swoich pozycjach. Nieraz musisz po prostu uznać wyższość przeciwnika. Z Górnikiem zagraliśmy trochę inaczej i zdecydowanie lepiej – dodał szkoleniowiec naszej drużyny, przed którą teraz sobotni sprawdzian z czwartoligowymi rezerwami Piasta Gliwice.

– Będą kolejne rotacje. Niektórzy zawodnicy, którzy z Górnikiem zagrali ciut dłużej, zaliczą mniej minut. I odwrotnie. Cieszymy się, bo kolejny sparing to nauka dla chłopaków zupełnie innej natury niż czas spędzony na treningu – przyznał trener Wróbel.

foto: administrator