Trampkarze Rozwoju walczą o Centralną Ligę Juniorów


clj_juniorzy_sosnowiec_tbla_

Drużyna U-15 Akademii Piłkarskiej naszego klubu w cuglach zapewniła sobie triumf w rozgrywkach pierwszej ligi wojewódzkiej trampkarzy!

Nasi trampkarze przewodzą tabeli I ligi śląskiej z dorobkiem 35 punktów po 13 meczach (11 zwycięstw, 2 remisy) i imponującym bilansem bramkowym 49:5. Drużynie zostało jeszcze do rozegrania ostatnie spotkanie, w najbliższą sobotę na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała, ale już w ten weekend Rozwój został uhonorowany przez przedstawicieli Śląskiego ZPN. Jak to niektórzy bardziej przesądni by powiedzieli – uroczystość znów przyniosła pecha, bo ostatecznie trampkarze tylko zremisowali na głównej płycie stadionu przy Zgody 28 z Zagłębiem Sosnowiec 1:1. Ale to tak pół-żartem.

Już niebawem podopiecznych trenera Sławomira Mogilana czeka baraż o awans do Centralnej Ligi Juniorów! Zmierzą się w nim z przedstawicielem Opolskiego ZPN. Tamtejszej lidze trampkarzy przewodzi Odra II Opole, ale naszym rywalem nie będzie, bo pierwsza drużyna Odry zapewniła już sobie utrzymanie w CLJ, więc awans na ten szczebel drugiej nie jest możliwy. Na dwie kolejki przed końcem wiceliderem jest OKS Olesno, z przewagą trzech punktów nad Pomologią Prószków i czterech nad Stalą Brzeg.

Pierwszy mecz barażu ma odbyć się w sobotę 23 czerwca o godz. 15:00 na Zgody 28. Rewanż – 27 czerwca o 17:00. Jest o co grać. Obecnie w naszej grupie CLJ U-15 (dolnośląsko-lubusko-opolsko-śląskiej) występują takie kluby jak Zagłębie Lubin, Miedź Legnica, Śląsk Wrocław, Raków, Podbeskidzie, Odra czy MKS Żory i Falubaz Zielona Góra. Te dwa ostatnie zespoły spadają z CLJ.

Już teraz zapraszamy na barażowy mecz Rozwoju o CLJ. Będziemy go jeszcze zapowiadać.

foto: Tomasz Błaszczyk