Trampkarze: zwycięstwo z Banikiem na pożegnanie z Kamieniem


W ostatnim dniu zgrupowania drużyna trampkarzy Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice przygotowująca się do startu sezonu Centralnej Ligi Juniorów U-15 wygrała z Czechami z Banika Ostrawa.

Jedyny gol padł w drugiej tercji sparingu rozgrywanego systemem 3×30 minut. Strzelił go Szymon Jarek, wykorzystując prostopadłe podanie Jakuba Drzewieckiego i sytuację sam na sam z bramkarzem. Drużyna Rozwoju złożona była z zawodników z 2006 i 2007 rocznika, Banik grał rocznikiem 2006, wzmocnionym rok starszym bramkarzem.

Pierwsze 30 minut było wyrównane, druga tercja toczyła się już pod nasze dyktando. Obraz gry wyrównał się dopiero po zmianach. Bardzo fajny sparing, jakościowy. Zazębiało się wszystko to, nad czym pracujemy. Za nami dobry obóz w Kamieniu, odpowiednio przepracowany, co powinno zaprocentować w lidze. Trener Banika powiedział, że mamy fajną kapelę i z chęcią jeszcze kiedyś z nami zagra – opowiada trener Grzegorz Witek.

Trampkarze Rozwoju sezon Centralnej Ligi Juniorów U-15 zainaugurują 6 marca wyjazdową konfrontacją ze Śląskiem Wrocław. Nim to nastąpi, w przyszłym tygodniu – od piątku do niedzieli – uczestniczyć jeszcze będą w mocno obsadzonym turnieju w Nowej Rudzie. Lista rywali jest ciekawa, tworzą ją m.in. Odra Opole, FC Wrocław Academy, GKS Bełchatów czy… Śląsk Wrocław. – Rozegramy tam osiem 40-minutowych spotkań – zapowiada trener Witek.

Protokół meczowy
sparing – sobota, 20 lutego, Rybnik-Kamień

Rozwój Katowice 2006/07 – Banik Ostrawa 2006 11:0 (0:0, 1:0, 0:0)

1:0 – Jarek (asysta Drzewiecki)

skład Rozwoju: Baniak – Madaj, Ślęzok, Biłka, Marquardt, Rogowski, Baranowicz, Jarek, Synowiec, Rzeszowski, Drzewiecki. Grali także: Białek – Buba, Musioł, Zdebel, Szablicki, Rams.
Trener Grzegorz WITEK.
Grano 3×30 min

foto: administrator