Trener Podlesianki: Klimat wzajemnego szacunku


Damian Ostrowski ocenia remisowe derby Katowic między Rozwojem a Podlesianką.

– Szanujemy punkt zdobyty z Rozwojem. Spodziewaliśmy się tu bardzo ciężkiego meczu. Wiemy, jak groźni jesteście na swoim boisku. W poprzednim sezonie „Kolejarz” to była twierdza. Wiemy, jaki był przebieg tego meczu. Rozwój był bardzo często przy piłce, stwarzał sytuacje, ale mądrość mojego zespołu kolejny raz sprawiła, że nawet w tak ciężkich spotkaniach potrafimy uzyskiwać satysfakcjonujący rezultat.

– Chcieliśmy zagrać o pełną pulę, bo na to się zawsze nastawiamy. Nie chcemy kurczowo się bronić nawet z tak dobrym przeciwnikiem. Celowaliśmy w pełną pulę, ale tym razem się nie dało. Jeśli nie możesz wygrać, to zremisuj i my to dziś uczyniliśmy. Szanujemy ten remis, pracujemy dalej.

– Fajnie gra się derby w klimacie wzajemnego szacunku. Tego w moim odczuciu brakowało derbom Katowic w poprzednim sezonie. Bywały derby chamskie, z dużą ilością negatywnej energii. Tu był wzajemny szacunek. My szanujemy Rozwój, Rozwój szanuje nas. To czysta przyjemność, móc rywalizować w lidze z takimi przeciwnikami.

– My numerem 2 w Katowicach? Nie chcę składać takich deklaracji! Nieważne, kto jest którą siłą. Każdy ma swój plan i każdy chce, by Katowice były silne piłkarsko. Nie przywiązuję wagi, kto jest numerem 2. Róbmy swoje. Życzę Rozwojowi jak najlepiej. Niech skończy sezon jak najwyżej, a przy tym… „oczko” pod nami!

foto: slaskisport.tv