Trener Rozwoju: Polonia nie ma nic do stracenia, to będzie trudny mecz


krawiec zambrow mk news

W piątkowy wieczór w Bytomiu, Rozwój zmierzy się z zamykającą tabelę drugiej ligi Polonią. O tym, co nas czeka, mówi Tadeusz Krawiec.

– W tym przypadku to ostatnie miejsce jest trochę fałszywe. Gdyby dodać Polonii te odjęte wcześniej przez PZPN punkty, byłaby na skraju strefy spadkowej ze stratą trzech punktów do nas. Uważam, że to będzie dosyć wymagający rywal. Oglądałem mecze tej drużyny, to solidny przeciwnik, dlatego absolutnie nikt nie dopisuje sobie punktów przed meczem. To będzie dla nas trudny mecz. Przekonał się o tym choćby ROW Rybnik, który w Bytomiu przegrał. Będzie trudno o zdobycz, ale jedziemy na Polonię po zwycięstwo – zapowiada trener Tadeusz Krawiec.

Do piątkowych derbów nasza drużyna przystąpi po remisie z Rakowem Częstochowa, który mógł mentalnie podbudować zawodników.
– Wiara w nasze możliwości nigdy nie została specjalnie zachwiana. Po dwóch zwycięstwach, remis w Kołobrzegu niektórzy może przyjęli z niedosytem, ale akurat w tamtym meczu na tyle nas było stać. Z wiceliderem z kolei punkt na pewno cieszy. Raków to mocny zespół. Teraz jesteśmy gotowi mentalnie na Polonię, ale trzeba zdawać sobie sprawę, że to będzie zupełnie inny mecz. Polonia nie ma nic do stracenia, wyjdzie na nas odważnie, dlatego będzie trudno – przekonuje szkoleniowiec Rozwoju.

Sytuacji naszego zespołu nie ułatwia wiele absencji. Na liście nieobecnych znajdują się Bartosz Nowotnik, Wojciech Król, Bartosz Rutkowski i Dawid Przezak. Pod znakiem zapytania stoi występ kapitana Grzegorza Fonfary.

– Grześka brakowało już w Kołobrzegu i z Rakowem. Bardzo by się przydał, to nasza czołowa postać. Wracają z kolei Damian Mielnik i Grzegorz Marszalik, do dyspozycji są Kacper Tabiś i Bartosz Marchewka. Dobrze bo mówimy o młodzieżowcach, a Bartek Rutkowski wypadł na dłużej. Kadrę mamy jednak szeroką i można rotować składem. Uważam, że nasza ławka jest bardzo mocna. Rezerwowi nie ustępują poziomem. Jestem dobrej myśli. Trochę meczów jeszcze zostało, walka o utrzymanie będzie trudna, ale mam nadzieję, że zwyciężając w Bytomiu postawimy kolejny krok do celu – dodaje trener Krawiec.

Polonia Bytom – Rozwój Katowice
28. kolejka II ligi
piątek, 28 kwietnia, godz. 19:00, stadion im. Edwarda Szymkowiaka w Bytomiu

Sędziuje: Tomasz Białek (Drezdenko).

foto: Marta Kołodziejczyk