Trzech zawodników Rozwoju powołanych na Letnią Akademię Młodych Orłów


adamski_cieslar_adamiec_sk

Przedstawicieli Akademii Piłkarskiej naszego klubu nie zabraknie na organizowanym przez PZPN turnusie szkoleniowym w Gniewinie.

Fabian Cieślar, Jan Adamiec i Jan Adamski zostali powołani na Letnią Akademię Młodych Orłów. Zawodnicy Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice z rocznika 2005 znaleźli się tym samym w grupie 80 chłopaków z całej Polski, którzy wezmą udział w AMO. Zgrupowanie odbędzie się w dniach 15-22 lipca w Gniewinie. „Z góry dziękujemy za współpracę i gratulujemy powołanych zawodników” – tak kończy się pismo, podpisane przez prezesa PZPN Zbigniewa Bońka i sekretarza generalnego Macieja Sawickiego.

Akademia Młodych Orłów to to bezpłatne treningi piłkarskie. Treningi odbywają się w szesnastoosobowych grupach, a każdej z nich jest przydzielone dwóch trenerów. Każdy z uczestników AMO jest wyposażony w sprzęt sportowy firmy NIKE, dzięki czemu młodzi adepci futbolu mogą poczuć się tak, jak profesjonalni piłkarze. AMO to bezpłatna inicjatywa współtworzona przez PZPN, WZPN i Miasto wraz ze sponsorem głównym” – tak swego czasu opisywano ideę AMO na stronie internetowej PZPN.

W przeszłości w AMO brali udział inni młodzi zawodnicy Rozwoju: Oliwier Kwiatkowski, Bartosz Baranowicz czy Nikodem Zielonka.

foto: SK