Trzecie miejsce trampkarzy na turnieju w Nowej Rudzie


Drużyna trampkarzy Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice na tydzień przed startem wiosennego sezonu Centralnej Ligi Juniorów U-15 zaliczyła udany występ w silnie obsadzonym turnieju Estima Cup na Dolnym Śląsku.

Turniej w Nowej Rudzie rozgrywany był od piątku do niedzieli. Dwanaście drużyn zostało podzielonych na dwie grupy, a mecze trwały po 30 minut. Rozwój zajął 3. miejsce, za Bałtykiem Koszalin oraz Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Fajny turniej, z dobrą obsadą. Za chwilę już liga, a tu mieliśmy okazję pograć na wysokim poziomie przez trzy dni w ośmiu meczach. Posprawdzaliśmy różne warianty, konfiguracje, testowaliśmy też dwóch napastników. Jeden z nich zdobył trzy bramki i mam nadzieję, że zasili nas już teraz, a drugi ma dołączyć do nas od czerwca – powiedział trener Grzegorz Witek.

W piątek na sztucznym boisku w Nowej Rudzie graliśmy przy światłach, remisując ze Śląskiem Wrocław 1:1 (gol testowanego napastnika) oraz ulegając Lechii Tomaszów Mazowiecki 0:2 po dwóch stałych fragmentach gry. W sobotę nie straciliśmy już gola. Zaczęliśmy od bezbramkowego remisu z Bałtykiem Koszalin, pokonując następnie Champion Warszawa 2:0 (Szablicki x2) i Polonię-Stal Świdnica 3:0 (Madaj, Rzeszowski, testowany). Takie rezultaty dały nam 3. miejsce w grupie i awans do złotej grupy. W niej wygraliśmy 3:0 z Parasolem Wrocław (Zdebel, Rogowski, testowany), a także zremisowaliśmy 1:1 z Escolą Varsovia (Madaj) i GKS-em Bełchatów 1:1 (Baranowicz).

Trampkarze Rozwoju w Nowej Rudzie wystąpili w składzie: Baniak, Madaj, Ślęzok, Biłka, Synowiec, Jarek, Marquardt, Drzewiecki, Rzeszowski, Baranowicz, Rogowski, Buba, Szablicki, Zdebel, Białek oraz dwóch testowanych napastników.

Teraz już przed nami walka o punkty – w sobotę drużyna trenera Witka zainauguruje sezon Centralnej Ligi Juniorów U-15 wyjazdowym meczem ze Śląskiem Wrocław.

foto: archiwum własne