Turniej Piłkarski im. Dziewięciu z Wujka


W piątek na boisku MOSiR „Kolejarz” odbędzie się turniej piłkarski dla drużyn U-8, będący elementem upamiętnienia 40. rocznicy pacyfikacji Kopalni Wujek.

Turniej przy współpracy z naszym klubem oraz Miastem Katowice organizuje Śląskie Centrum Wolności i Solidarności. To jeden z symbolicznych etapów obchodów upamiętnienia przypadającej na ten rok 40. rocznicy pacyfikacji bliskiej nam Kopalni Wujek. Jednym z poległych górników był Zbigniew Wilk – piłkarz Rozwoju.

O Puchar Dziewięciu z Wujka walczyć będzie 8 drużyn z kategorii U-8 (rocznik 2013 i młodsi). Grupę A tworzą Rozwój Katowice, Górnik Zabrze, GKS Jastrzębie i Zagłębie Sosnowiec, zaś grupę B: Unia Kosztowy, GKS Katowice, AP 21 Chrzanów, Akademia BVB. Po dwa najlepsze zespoły z obu grup utworzą potem „Ligę Mistrzów”, a pozostałe – „Ligę Europy”.

Przerywnikiem w rywalizacji dzieci będzie pokazowy mecz między Rozwojem Katowice a drużyną Urzędu Miasta Katowice. Pierwszy gwizdek około południa. Będzie się działo!

Początek turnieju planowany jest na godz. 9:00, a dekoracja odbędzie się około 13:10. Zapraszamy w piątek na „Kolejarz”.