W Kamieniu z Ruchem Chorzów


szalik rozwoj belchatow mk news

14-krotny mistrz Polski, tegoroczny spadkowicz z ekstraklasy będzie drugim tego lata sparingowym rywalem Rozwoju Katowice.

Środowy mecz rozegrany zostanie w Rybniku-Kamieniu (pierwszy gwizdek o godz. 17:00), gdzie „Niebiescy” przebywają na zgrupowaniu. Dla drużyny Krzysztofa Warzychy będzie to pierwszy tego lata sparing. Skład Ruchu – na którym do połowy sierpnia ciąży zakaz transferowy – to spora niewiadoma i może być złożony w niemałej części z zawodników zagranicznych. Dlatego też spotkanie z Rozwojem, będące otwarciem nowego, niełatwego rozdziału w pięknej historii klubu, może budzić uzasadnioną ciekawość kibiców nie tylko w Chorzowie, ale też w Katowicach czy innych częściach Śląska.

Dla Rozwoju, który przechodzi tego lata rewolucję niewiele mniejszą niż „Niebiescy”, będzie to drugi sparingowy sprawdzian. Minionej soboty pokonaliśmy na „Kolejarzu” LZS Piotrówka. Jedynego gola spadkowiczowi z czwartej ligi opolskiej strzelił Bartosz Marchewka. W Kamieniu trener Marek Koniarek przyglądać się będzie m.in. testowanym zawodnikom: Mateuszowi Pańkowskiemu z GKS-u Tychy, Michałowi Szelidze z Sandecji Nowy Sącz, Michałowi Szalowi z Polonii Bytom czy Tomaszowi Sanokowi z Tarnovii.

Ruch Chorzów – Rozwój Katowice
letni mecz kontrolny nr 2
środa, 5 lipca, godz. 17:00, boisko w Rybniku-Kamieniu

foto: SK