W Rybniku tąpnęło po derbach


Porażka z Rozwojem Katowice sprawiła, że działacze ROW-u 1964 Rybnik podjęli decyzję o zmianach w zespole.

Decyzją Zarządu, z dniem dzisiejszym cały sztab szkoleniowy KS ROW 1964 Rybnik został odwołany. Decyzja o dalszych ruchach w sztabie szkoleniowym pierwszego zespołu zostanie podjęta w najbliższych dniach – komunikat tej treści pojawił się na stronie internetowej rybnickiego klubu kilkadziesiąt minut po sobotnim meczu, wygranym przez nasz zespół 2:0. Jednoznacznie świadczył o przyszłości trenerów Dariusza Sieklińskiego i Rolanda Buchały.

Po raz drugi w tym sezonie klub decyduje się na zmianę szkoleniowca wskutek domowej porażki z naszą drużyną. Podobnie było nieco ponad miesiąc temu w Elblągu (zwyciężyliśmy 2:1), gdy po blisko pięciu latach z Olimpią rozstał się Adam Boros. Jego miejsce zajął świetnie znany na Śląsku Adam Nocoń.

Spotkanie z Rozwojem, zakończone remisem 2:2, było z kolei też ostatnim, w którym na stadionie w Łęcznej poprowadził Górnika trener Rafał Wójcik. Potem drużyna pod jego wodzą została jeszcze rozbita 4:0 w Siedlcach. Klub z Lubelszczyzny wkrótce zatrudnić ma Franciszka Smudę.

Ponadto, w tym sezonie do zmian trenerów dochodziło jeszcze u dwóch drugoligowców: w Stalowej Woli (Wojciech Fabianowski za Krzysztofa Łętochę) i Siedlcach (Marcin Prasoł za Pawła Sikorę). Można stwierdzić, że do trzech z tych pięciu roszad Rozwój przyłożył rękę.

foto: Tomasz Błaszczyk