W sobotę Rozwój gra w Tarnobrzegu


wrobel golik rozwoj row mk news

Trzeci w sezonie mecz o punkty nasz zespół rozegra na Podkarpaciu, czyli terenie, którego w drugiej lidze jeszcze nie odczarowaliśmy.

0:1 i 1:5 ze Stalą Stalowa Wola, 1:3 i 0:2 ze Stalą Mielec (plus 2:0 w Pucharze Polski, tyle że już w roli pierwszoligowca), 1:2 i wreszcie 3:1 z Siarką Tarnobrzeg – to wyniki, jakie uzyskiwał nasz zespół z rywalami z tamtego województwa podczas poprzedniej przygody z centralną drugą ligą. Pamiętamy, jak po jednej z tych porażek zatytułowaliśmy naszą meczową relację na stronie internetowej hasłem „Podkarpacie znów nas bije”. Bilans? Pięć porażek i 1 wygrana – z Siarką Tarnobrzeg, 3:1, na zakończenie domowej jesieni. W pierwszym meczu – na inaugurację ligi – polegliśmy tam 1:2. W sobotę przyjdzie czas na rewanż.

Rozwój po wysokiej wygranej na „dzień dobry” w Legionowie (3:0), zanotował zimny prysznic z ROW-em 1964 Rybnik (0:2). W środę podopieczni Mirosława Smyły rozegrali jeszcze sparing z Zagłębiem Sosnowiec (3:2), a skład już różnił się nieco od tego z ostatniej soboty, bo wystąpili m.in. wracający do pełni sił po kontuzjach Tomasz Szatan czy Bartosz Jaroszek.

Siarka sezon rozpoczęła co prawda od pucharowego triumfu w Opolu (3:0; w kolejnej rundzie uległa 2:4 Sandecji Nowy Sącz), ale w lidze jeszcze czeka na pierwsze zwycięstwo. Po bezbramkowym domowym remisie z Radomiakiem przyszło niepowodzenie w Niepołomicach (0:3 z Puszczą). Drużyna trenera Włodzimierza Gąsiora mimo to nadal ma na koncie 0 punków – ten jeden, odebrany przez Komisję ds. Licencji Klubowych PZPN, dopiero odrobiła.

Klub zmaga się z problemami i był przedmiotem wielu sporów w mieście. Trener Gąsior niejednokrotnie powtarzał, że prowadzony przez niego młody zespół zasłużył na większe wsparcie. I miał ku temu podstawy; gdy przejął Siarkę wiosną 2015, ta przegrywała niemal mecz za meczem, ale po przewietrzeniu szatni kolejny sezon był nadspodziewanie dobry.

Nasi najbliżsi rywale skończyli go na 6. miejscu, do samego końca mając matematyczne szanse nawet na udział w barażach o pierwszą ligę. Latem w ich zespole doszło do kilku zmian – doszło 10 nowych zawodników, 7 innych z kolei Tarnobrzeg opuściło.

Przy Zgody po spadku z zaplecza ekstraklasy i wielu zmianach kadrowych trzeba jeszcze czasu, by Rozwój na dobre „dotarł” się i zaczął grać na miarę pełni możliwości.

siarka_tarnobrzeg_male Siarka Tarnobrzeg – Rozwój Katowice rozwoj_katowice_male
3. kolejka II ligi
sobota, 13 sierpnia, godz. 17:00, stadion w Tarnobrzegu

Sędziuje: Sebastian Tarnowski (Wrocław)

foto: Marta Kołodziejczyk