W środę gramy w Chorzowie z Ruchem


kowalski_ruch_chorzow

Przed Rozwojem Katowice czwarty styczniowy sparing. Nasza drużyna zmierzy się z Ruchem Chorzów.

Po porażce z czwartoligowymi Szombierkami Bytom (0:1) oraz zwycięstwami z trzecioligowymi BKS-em Stalą Bielsko-Biała (3:0) i Stalą Brzeg (2:1), przyszedł czas na najpoważniejszy styczniowy sprawdzian. Zagramy z Ruchem Chorzów, który zimę spędza na ostatnim miejscu w tabeli Nice 1 Ligi, ale na boisku wywalczył 20 punktów i gdyby nie kary Komisji ds. Licencji Klubowych, plasowałby się dziś nad strefą spadkową.

Z „Niebieskimi” nasza drużyna mierzy się regularnie. W lipcu, w pierwszym letnim sparingu, górą byli rywale, wygrywając 3:0 po golach Bartosza Nowaka, Jakuba Araka i testowanego Huberta Tylca. Dziś przy Cichej nie ma już żadnego z nich. Z kolei we wrześniu (przełożony z powodu powołań do kadry nasz mecz z Legionovią, a Ruchu – z Tychami) przy Cichej padł remis 1:1. Do siatki trafiali Adam Setla i Przemysław Gałecki.

Tej zimy Ruch ma za sobą dwa sparingi. Oba rozegrał w ub. tygodniu, podczas zgrupowania w Rybniku-Kamieniu. Skończyły się remisami – 2:2 z trzecioligowym Pniówkiem Pawłowice Śląskie i 1:1 z pierwszoligowym Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Mecz Ruch – Rozwój zostanie rozegrany na boisku „Kresy” przy ul. Wolności w Chorzowie (naprzeciwko hali MORiS). Pierwszy gwizdek o godz. 11:30.

Ruch Chorzów – Rozwój Katowice
zimowy mecz kontrolny nr 4
środa, 31 stycznia, godz. 11:30, chorzowskie „Kresy”, ul. Wolności

foto: SK