Widzew, Rozwój, Ruch, Elana. Co to będzie za druga liga!


2liga_pzpn

Po dzisiejszym posiedzeniu Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN skompletowany został skład rozgrywek drugiej ligi na sezon 2018/19.

Jestem bardziej podekscytowany niż po awansie do pierwszej ligi – napisał nam jeden z kibiców Rozwoju. Nie ma co ukrywać – patrząc na skład drugiej ligi, skompletowany po dzisiejszych decyzjach Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN, można złapać się za głowę. Tylu „firm” na trzecim szczeblu rozgrywkowym nie było dawno. Na pewno nie w obecnej formule. Może nawet nigdy.

Ruch Chorzów i Widzew Łódź – marki same w sobie.
Górnik Łęczna, Olimpia Grudziądz – drużyny, które w ostatnich latach nie wypadały poza zaplecze ekstraklasy
Pogoń Siedlce – cztery ostatnie sezony w pierwszej lidze, wyrobienie tam sobie niezłej pozycji i sensacyjny spadek po barażu z Garbarnią (której gratulujemy awansu!)

Do tego pozostali beniaminkowie: Resovia, której kibice sami określają się mianem „Najstarszych w Polsce”, Elana Toruń, czyli ekipa z dużego miasta, z mocnym zapleczem finansowym i kibicowskim, no i – z „naszej” trzeciej ligi Skra Częstochowa. Trzymamy za nią kciuki, bo patrząc na takie historie, trochę widzimy w nich samych siebie, skoro jest klubem nr 2 we mieście. Sukcesywnie, krok po kroku, czyniła jednak postępy i zacumowała w drugiej lidze.

Jedynym minusem dla beniaminków to fakt, że nie wszyscy będą mogli występować u siebie. Resovia otrzymała licencję na nowoczesny stadion miejski, gdzie na co dzień podejmuje rywali Stal, zaś Skra – na obiekt Rakowa, przy czym będzie czynić starania, by jak najszybciej wrócić do siebie. W przypadku Resovii będzie to trudniejsze.

Pogoń Siedlce
Górnik Łęczna
Olimpia Grudziądz
Ruch Chorzów
Radomiak
Olimpia Elbląg
Siarka Tarnobrzeg
GKS Bełchatów (-2 pkt)
Gryf Wejherowo
Rozwój Katowice
Stal Stalowa Wola
ROW 1964 Rybnik
Znicz Pruszków
Błękitni Stargard
Resovia
Elana Toruń
Skra Częstochowa
Widzew Łódź

Wygląda nieźle, co? Czekamy na terminarz i… pierwszy mecz. To raptem miesiąc – 21 lipca. Szybko zleci!

foto: PZPN