Wielka Sobota pod Żywcem. Czas na pierwsze wiosenne punkty?


W świąteczną sobotę o godz. 13:00 Rozwój Katowice zmierzy się na wyjeździe z GKS-em Radziechowy-Wieprz w ramach 21. kolejki rozgrywek II grupy IV ligi śląskiej.

Dla naszej drużyny to szansa na pierwszą tegoroczną zdobycz. Po minimalnej porażce 1:2 z Unią Turza Śląska, przełożeniu na wniosek rywala meczu z Unią Książenice oraz gładkim ubiegłotygodniowym 0:3 w Bełku, tym razem czeka nas wyprawa na Żywiecczyznę. Wiosenny falstart sprawił, że w tabeli zajmujemy obecnie 6. miejsce ze znaczną, bo już 6-punktową stratą do wspomnianego Bełku (mając przy tym mecz rozegrany mniej). Zbliżyły się z kolei do nas drużyny ze środka tabeli, jak Drzewiarz Jasienica, Kuźnia Ustroń czy rezerwy Podbeskidzia Bielsko-Biała.

W Wielką Sobotę zmierzymy się z GKS-em Radziechowy-Wieprz, czyli przedstawicielem strefy spadkowej, który jednak tę rundę zaczął wyśmienicie. Odniósł już dwa zwycięstwa – czyli tyle, ile przez całą rundę jesienną! U siebie pokonał Podbeskidzie II 2:1, przed tygodniem wywiózł z kolei pełną pulę z Czańca (2:0). 20 marca radziechowianie nie grali, przy czym z innych powodów niż Rozwój, bo ich boisko przed spotkaniem z Odrą Wodzisław nie nadawało się do gry. Liczymy, że tym razem aura mimo wątpliwych prognoz okaże się znacznie łaskawsza.

O ile Rozwój nie zapominając o sportowej ambicji może skupiać się też na celach szkoleniowych i wprowadzaniu do seniorskiej piłki juniorów (wiosną w IV lidze zadebiutowali już przedstawiciele roczników 2004/2005 Kacper Filipiak, Oliwier Kwiatkowski, Cezary Ziarkowski i Wojciech Bielec), o tyle Radziechowy walczą o utrzymanie, do czego drogę otwarła im też wodzisławska fuzja i zimowe wycofanie z rozgrywek Odry Centrum. Do plasującej się tuż nad kreską Jedności 32 Przyszowice nasz najbliższy rywal traci 5 punktów. Zimą drużyna raczej nie wzmocniła się, odeszło dwóch doświadczonych zawodników, zmienił się też trener. GKS przejął… Tomasz Wróbel, były szkoleniowiec LKS-u Pruchna. W sobotę czeka nas zatem trenerski pojedynek Tomasz Wróbel vs. Tomasz Wróbel.

Jesienią właśnie z zespołem z miejscowości położonej 10 km na południe od Żywca odnieśliśmy pierwsze po powrocie do seniorskich rozgrywek zwycięstwo. Na „Kolejarzu” wygraliśmy 5:0 (do przerwy było 0:0) po hat tricku Patryka Gembickiego, a także bramkach Szymona Zielonki i Krzysztofa Czenczka. Dobra informacja jest taka, że do zdrowia po kontuzji wrócił nasz czołowy napastnik Robert Woźniak, który już tydzień temu w Bełku zasiadł wśród rezerwowych.

Jak zwykle postaramy się o przekazywanie składów i bieżących wieści z meczu na naszej stronie www. Obyśmy po końcowym gwizdku w jak najlepszych humorach mogli rozjechać się do domów i zasiąść do świątecznych stołów.

GKS Radziechowy-Wieprz – Rozwój Katowice
21. kolejka II grupy IV ligi śląskiej
sobota, 3 kwietnia, godz. 13:00, Wieprz 940

foto: Tomasz Błaszczyk