Wiktor Skroch trenuje z Jagiellonią


Wychowanek Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice jest sprawdzany przez trzecioligowe rezerwy ekstraklasowicza z Białegostoku.

Wiktor Skroch, wychowanek Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice z rocznika 2004, nie rozpoczął z drużyną trenera Tomasza Wróbla letniego okresu przygotowawczego, ale jego obecność jest w pełni usprawiedliwiona. Środkowy obrońca został zaproszony do Białegostoku przez ekstraklasową Jagiellonię. W najbliższych dniach Wiktor będzie tam uczestniczył w zajęciach rezerw „Jagi”. Zespół ten prowadzi Adrian Siemieniec, w latach 2012-14 członek sztabu szkoleniowego Rozwoju. Poprzedni sezon Jagiellonia II Białystok zakończyła na 9. pozycji w tabeli I grupy III ligi.

Wiktorowi życzymy w stolicy Podlasia powodzenia i gratulujemy tego zaproszenia, które dowodzi, że droga, jaką obraliśmy, całkowicie kierunkując uwagę na pracę z młodzieżą oraz wprowadzanie jej do dorosłego futbolu poprzez zgłoszenie się do rozgrywek IV ligi okazuje się słuszna, a na Rozwój patrzy się jak widać z różnych, nawet tak dalekich części kraju. W poprzednich okienkach transferowych regularnie nasi wychowankowie odchodzili do seniorskich drużyn wyżej notowanych klubów, by wspomnieć Mateusza Chmarka (Zagłębie Lubin), Kajetana Kunkę (GKS Bełchatów), Mateusza Jastrzembskiego (ŁKS Łódź), Szymona Zielonkę (Raków Częstochowa).

Wiktor Skroch to przedstawiciel rocznika 2004, który regularnie występuje w IV-ligowym zespole Rozwoju, odkąd powołaliśmy go dwa lata temu do życia. Łącznie na tym szczeblu rozegrał już 43 mecze i strzelił 2 gole. W minionym sezonie zabrakło go na boisku jedynie w ostatniej, 30. kolejce. W poprzednich 29 każdorazowo miał pewne miejsce na środku obrony. 24 spotkania zaliczył w pełnym wymiarze czasowym.

foto: Grzegorz Matla/slaskisport.tv