Wmurowano akt erekcyjny w hali sportowej przy ZSTiO nr 2


zstionr2 minister prezydent mc news

W obecności Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki oraz Prezydenta Katowic Marcina Krupy w piątkowy wieczór uroczyście wmurowano akt erekcyjny w budowanej hali sportowej w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Mikołowskiej, ściśle współpracującym z Rozwojem Katowice.

Przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 2 w Katowicach powstaje hala sportowa. Inwestycja została dofinansowana kwotą 2,5 mln zł ze środków funduszu rozwoju kultury fizycznej zadania inwestycyjnego w ramach programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Ministerstwa Sportu i Turystyki – pn. Rozwój Szkolnej Infrastruktury Sportowej.

W dzisiejszej uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego w hali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 2 w Katowicach wzięli udział Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki, Marcin Krupa, prezydent Katowic, a także uczniowie i nauczyciele ZSTiO nr 2 oraz zawodnicy KS Rozwój Katowice.
– Inwestycja w nowoczesną infrastrukturę sportową to inwestycja w zdrowe, aktywne i przedsiębiorcze społeczeństwo. Właśnie dlatego w sposób szczególny staramy się wspierać budowę obiektów przyszkolnych, w których zazwyczaj zaczyna się przygoda ze sportem młodych Polaków. W ramach naszego Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej, tylko w ciągu 2 lat, dofinansowaliśmy budowę 743 obiektów w całej Polsce, wiele z nich powstało lub powstaje na terenie województwa śląskiego. Jestem przekonany, że ta hala będzie dobrze służyła nie tylko uczniom ale też wszystkim mieszkańcom Katowic – mówi Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki, wychowanek Rozwoju Katowice.

Hala sportowa przy ZSTiO nr 2 to obiekt o wymiarach 24,1 x 42 m i wysokości 9,29 m wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym, salą do aerobiku i gimnastyki korekcyjnej, salą sportów walki, siłownią aerobową, pomieszczeniami dla nauczycieli wf i sędziów, pomieszczeniami technicznymi oraz magazynem sprzętu sportowego.
– Dzisiaj pokazujemy, że na dobrej współpracy między Ministerstwem Sportu i Turystyki a Miastem Katowice zyskają nasi mieszkańcy – za co bardzo dziękuję ministrowi Witoldowi Bańce. Uczniowie szkoły otrzymają nowy obiekt, w którym będą odbywały się zajęcia wychowania fizycznego, natomiast katowiczanie będą mogli aktywnie spędzać w tej hali czas popołudniami i wieczorami. Obiekt będzie w pełni dostosowany do gry w piłkę nożną, piłkę ręczną, siatkówkę i koszykówkę. To bardzo ważne, szczególnie, że w ZSTiO nr działają klasy sportowe i mamy tu wielu młodych piłkarzy – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Celem przedsięwzięcia jest rozbudowa sportowej infrastruktury przyszkolnej, polepszenie warunków kształcenia młodzieży poprzez stworzenie nowoczesnej placówki sportowo-edukacyjnej – dodaje prezydent.

Koszt inwestycji to ok. 13 mln zł (z czego dofinansowanie wynosi 2,5 mln zł). Obecnie trwają prace budowlane związane z zamykaniem obiektu. W przyszłym tygodniu rozpocznie się montaż okien i drzwi, a następnie wykonywana będzie elewacja oraz prace wykończeniowe. W związku, że wykonawca – firma Częstobud – realizuje prace szybciej niż z harmonogramem, z obiektu będzie można korzystać najprawdopodobniej na przełomie października/listopada tego roku.

Zakres inwestycji obejmuje:
– budowa hali sportowej o wymiarach 24,1x42m i wysokości 9,29m wraz z 2 salami, siłownią i zapleczem;
– zagospodarowanie terenu, w tym zieleń urządzoną, małą architekturę, ciągi piesze oraz miejsca postojowe;
– oświetlenie terenu;
– ogrodzenie terenu;
– system monitoringu wizyjnego;
– rozbiórkę istniejących obiektów budowlanych

foto: Michał Chwieduk, źródło: biuro prasowe UM Katowice/własne