Wychowanek Rozwoju kapitanem reprezentacji Polski!


Arkadiusz Milik rozpoczął środowy mecz towarzyski z Ukrainą (2:0) na Stadionie Śląskim z kapitańską opaską na ramieniu.

26-letni wychowanek Rozwoju dostąpił tego zaszczytu w swoim 55. występie w narodowych barwach. W podstawowym składzie na mecz z Ukrainą nie znaleźli się Robert Lewandowski, Kamil Glik, Grzegorz Krychowiak i Kamil Grosicki, a z zawodników mających za sobą więcej rozegranych spotkań w kadrze Arek ustępował na boisku jedynie Maciejowi Rybusowi (57). Decyzją selekcjonera Jerzego Brzęczka opaska trafiła do Milika.

Wychowanek Rozwoju do reprezentacji trafił w 2012 roku, debiutował u Waldemara Fornalika. Brał udział na Euro 2016 i mundialu 2018. Zajmuje 41. miejsce w rankingu piłkarzy z największą liczbą występów w kadrze, dzieląc je z Jerzym Gorgoniem i Waldemarem Matysikiem. 19. pozycję okupuje z kolei w klasyfikacji strzelców. Zdobył 15 bramek – tyle, ile Jacek Krzynówek. Z „czynnych” zawodników, więcej mają Kamil Grosicki (17), Jakub Błaszczykowski (21, zamyka czołową dziesiątkę) i oczywiście Robert Lewandowski (63).

Piłkarz wychowany w naszym klubie po raz pierwszy kapitanem reprezentacji, do tego na śląskiej ziemi, w Chorzowie… Co tu dużo kryć – czujemy dumę!

foto: Łączy Nas Piłka