Z juniorami Górnika przed obozem


W piątek o 14:00 na „Kolejarzu” Rozwój Katowice rozegra sparing z juniorami starszymi Górnika Zabrze, występującymi w Centralnej Lidze Juniorów.

Będzie to piąty sparing Rozwoju w 2022 roku. Podopieczni Tomasza Wróbla pozostają na razie w tych grach niepokonani. Wygrali z Kuźnią Ustroń (3:1) i Spartą Katowice (4:3), a zremisowali z Gwarkiem Tarnowskie Góry (1:1) i rezerwami Zagłębia Sosnowiec (2:2). Po zakończeniu rundy jesiennej IV ligi śląskiej – jeszcze w listopadzie – mierzyliśmy się już z Górnikiem Zabrze, tyle że nie juniorami, a trzecioligowymi rezerwami, zwyciężając 1:0.

Teraz, po piątkowym sparingu, sobota będzie dla naszego zespołu dniem wolnym, a w niedzielę zacznie się tygodniowe zgrupowanie w Busku-Zdroju, podczas którego spotkamy się na boisku z miejscowymi czwartoligowcami – AKS-em Busko-Zdrój i Koroną II Kielce. Potem zakończymy zimę wyjazdową konfrontacją z Odrą II Opole, a inauguracja wiosennych zmagań o punkty – 12 marca na „Kolejarzu” ze Szczakowianką Jaworzno.

Nasz najbliższy rywal, juniorzy starsi Górnika, występują na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów. Zimę spędzają na przedostatnim, 15. miejscu w tabeli, wyprzedzając jedynie sąsiada Gwarka. Zawodnicy przejęci niedawno przez trenera Adama Noconia zgromadzili 13 punktów w 17 meczach. Tuż za podium jesień w I lidze śląskiej juniorów starszych zakończył drugi zespół Górnika – z takim dorobkiem, jak szereg innych drużyn, m.in. nasz Rozwój – ale tej zimy został wycofany z rozgrywek.

Rozwój Katowice – Górnik Zabrze U-18
zima 2022 – mecz kontrolny nr 5
piątek, 18 lutego, godz. 14:00, MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

foto: administrator