Zaczynamy rundę rewanżową. Warta na pożegnanie 2017 roku!


rozwoj elblag plona raadosc mk news

W sobotę nasza drużyna rozegra ostatni w tym roku mecz przy ul. Zgody 28. Przypominamy, że wstęp na trybuny jest darmowy.

Przed Rozwojem siedemnaste i zarazem ostatnie w tym roku spotkanie o ligowe punkty przed własną publicznością. Do tej pory nasz bilans przy Zgody wynosi 4 zwycięstwa, 5 remisów i 7 porażek, z kolei tej jesieni – 2 zwycięstwa, 2 remisy i 4 porażki.

Nim zapadniemy „w zimowy sen”, rozegramy jeszcze dwie kolejki rundy rewanżowej, z Wartą Poznań i Wisłą Puławy, ale już teraz wiemy, że bardzo trudno będzie o to, by przełom roku spędzić poza strefą spadkową tabeli drugiej ligi. W tej chwili mamy na koncie 14 punktów, zajmujemy 16. miejsce i do plasującej się tuż nad „kreską” Legionovii tracimy 4 „oczka”.

W sobotę przed naszym zespołem bardzo trudne zadanie. Gdy ułożymy tabelę drugiej ligi za cały 2017 rok – a nieoceniony portal 90minut.pl daje taką możliwość – to wychodzi na to, że jej liderem jest właśnie Warta. 15 zwycięstw, 9 remisów, 8 porażek… Odkąd przejął ją trener Petr Nemec, wiosną w dobrym stylu wywalczyła utrzymanie, z kolei w tym sezonie jest jedną z największych rewelacji rozgrywek i zajmuje 3. miejsce. „Zieloni” imponujący mieli zwłaszcza sam początek rundy jesiennej. Wygrali pierwszych sześć meczów. W kolejnych 11 – już tylko 4-krotnie, co nie przeszkodziło im w zbudowaniu sobie sporej przewagi. Nad piątą w klasyfikacji Olimpią Elbląg mają aż 7 punktów zapasu.

W ostatnich trzech mecach wyjazdowych Warta nie strzeliła gola i zdobyła punkt (0:1 w Elblągu, 0:0 w Radomiu, 0:2 w Tarnobrzegu). Lipcowa wyprawa Rozwoju do Poznania zakończyła się porażką 1:3. Rywale po pierwszej połowie prowadzili 2:0 wskutek trafień Przemysława Kity i Tomasza Dejewskiego (niegdyś w naszym klubie testowanego). Po przerwie z rzutu karnego odpowiedział Kamil Bętkowski, a Warta dobiła nas w doliczonym czaise gry za sprawą kolejnej bramki Kity.

Rozwój do sobotniego rewanżu przystąpi po czterech z rzędu porażkach. 1:3 w Jastrzębiu, 0:1 ze Zniczem, 0:1 z ŁKS-em, 1:2 z Olimpią… W przełamaniu tej serii nie pomoże liczna niestety grupa kontuzjowanych zawodników. Sztab szkoleniowy nie może skorzystać z Przemysława Gałeckiego, Bartosza Marchewki, Pawła Szołtysa czy Mateusza Września. Tym razem nikt nie pauzuje za kartki, a ze zgrupowania kadry wrócił Kacper Tabiś.

Poprzednie dwie wizyty Warty przy Zgody kończyły się naszymi zwycięstwami. W sierpniu 2013 wygraliśmy 1:0 po golu Macieja Wolnego w doliczonym czasie gry (poznaniacy mieli wtedy w składzie m.in. Grzegorza Rasiaka), z kolei w ubiegłym sezonie było 2:0 (bramki Mateusza Września i Tomasza Wróbla).

Przypominamy raz jeszcze, że decyzją zarządu wstęp na trybuny w sobotę jest darmowy. By otrzymać bezpłatny bilet, należy jedynie przedstawić w kasie dokument tożsamości ze zdjęciem (dowód osobity, prawo jazdy, legitymacja szkolna). Kasy otwieramy o godz. 12:00. Do zobaczenia przy Zgody!

Rozwój Katowice – Warta Poznań
18. kolejka II ligi
sobota, 18 listopada, godz. 13:00, stadion przy ul. Zgody 28

Sędziuje: Paweł Kukla (Kraków).

foto: Marta Kołodziejczyk