Zaczynamy zgrupowanie w Cetniewie!


Piękną pogodą, szumem morza, głosami mew i świetnie przygotowanymi boiskami powitało nas Władysławowo, gdzie przez najbliższych 12 dni w Centralnym Ośrodku Sportu Cetniewo trenować będą zespoły Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice na obozach przed nowym sezonem 2022/23.

Na pierwszym turnusie, trwającym od soboty do piątku, zameldowały się drużyny czwartoligowa, juniorów starszych oraz juniorów młodszych pod czujnym okiem kadry trenerskiej w osobach Tomasza Wróbla, Rafała Bosowskiego, Kamila Pągowskiego, Marka Kolonki, prezesa Sławomira Mogilana i fizjoterapeuty Mateusza Otrębskiego. Drugi turnus zacznie się w przyszły piątek i stanowić go będą zespoły trampkarzy, młodzików oraz żaków, z którymi przyjadą trenerzy Grzegorz Witek, Paweł Rosa i Maciej Radziejewski.

Do Władysławowa ruszyliśmy w nocy z piątku na sobotę i dotarliśmy rano po sprawnej podróży, a jeszcze przed południem nasze trzy drużyny odbyły trening na sztucznym boisku. Po obiedzie i szybkiej drzemce, kolejne zajęcia miały miejsce na murawie naturalnej. Prócz tego, do dyspozycji Rozwoju jest też mniejsze boisko np. na zajęcia bramkarskie, boisko do siatkówki plażowej, basen z odnową biologiczną, tenis stołowy, a klimat pracy tworzą też mijani tu na każdym kroku sportowcy, przedstawiciele innych dyscyplin, jak my zakwaterowani w ośrodkach COS.

Już w niedzielę rozegramy pierwsze obozowe sparingi. Około 10:00 juniorzy, którzy w tym tygodniu pokonali w dobrym stylu seniorski zespół Pogoni Imielin, zmierzą się z zespołem Lechii Gdańsk U-17. Z kolei około 11:30 czwartoligowa ekipa zagra z Bytovią – również dziś IV-ligową, z którą przed laty rywalizowaliśmy niejednokrotnie na szczeblu centralnym. Dla podopiecznych Tomasza Wróbla będzie to mecz kontrolny nr 5 tego lata. Wcześniej ulegliśmy Górnikowi II Zabrze (1:2), zremisowaliśmy z Polonią Bytom (0:0) i Gwarkiem Tarnowskie Góry (1:1), a w środę pokonaliśmy Odrę II Opole (4:0).

Do Cetniewa nasza pierwsza drużyna ruszyła w pełnym składzie. W trening weszli już Jakub Myśliwczyk i Jakub Haładyń, zmagający się ostatnio z urazami. Jest też inny ze środkowych obrońców, Wiktor Skroch, o którym wcześniej tego lata informowaliśmy, że znajduje się blisko przenosin do innego klubu. Z zespołem nie trenuje jedynie Daniel Kaletka, który tydzień temu w sparingu w Tarnowskich Górach doznał kontuzji barku. W Cetniewie ćwiczy indywidualnie pod okiem naszego fizjoterapeuty Mateusza.

Lista obozowych sparingpartnerów może jeszcze zostać rozszerzona, ale póki co dodajmy, że w czwartek w składzie złożonym z czwartoligowców i juniorów zagrać mamy jeszcze z Lechią Gdańsk U-19, przygotowującą się do sezonu CLJ.

Cetniewo to kapitalne miejsce. Infrastruktura, boiska, odnowa, bliskość morza… Nic, tylko trenować. Duże brawa dla klubu za zapewnienie nam takich warunków przygotowań do sezonu. Zostały nam dwa tygodnie do ligi, w środę w Opolu zaprezentowaliśmy się godnie, w niedzielę z Bytovią chcemy zagrać kolejne dobre spotkanie, ale najważniejszy będzie efekt, który ma być widoczny w pierwszym meczu o punkty w Radzionkowie – mówi trener Wróbel.

Wieści z obozu będziemy oczywiście regularnie przekazywać w naszych mediach społecznościowych.