Zawodnik Rozwoju powołany do Akademii Młodych Orłów


niko_zielonka

Nikodem Zielonka został wyróżniony jako jeden z dwóch zawodników z całego województwa śląskiego.

13-letniego Zielonkę powołano na pierwszy turnus Zimowej Akademii Młodych Orłów. Zgrupowanie odbędzie się w dniach 29.01 – 4.02 w Bydgoszczy, a weźmie w nim udział 40 zawodników, wyłonionych na podstawie obserwacji rozgrywek we wszystkich województwach. Prócz gracza Rozwoju, na AMO zaproszony został jeszcze tylko jeden przedstawiciel Śląska – Kacper Duda z GKS-u Tychy.

Akademia Młodych Orłów to bezpłatne treningi piłkarskie. Uczestnicy AMO są podzieleni na trzy kategorie wiekowe: Skrzaty (6-7 lat), Żaki (8-9 lat) oraz Orliki (10-11 lat). Treningi odbywają się w szesnastoosobowych grupach, a każdej z nich jest przydzielone dwóch trenerów. Każdy z uczestników AMO jest wyposażony w sprzęt sportowy firmy NIKE, dzięki czemu młodzi adepci futbolu mogą poczuć się tak, jak profesjonalni piłkarze. AMO to bezpłatna inicjatywa współtworzona przez PZPN, wojewódzkie związki piłki nożnej i miasta wraz ze sponsorem głównym – firmą Biedronka.

Nikodem Zielonka na co dzień występuje w drużynie Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice rocznika 2004 u trenera Sławomira Mogilana. Jest pomocnikiem. Grywa też w roczniku wyższym – 2003.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

laczynaspilka_zamo

foto: Konrad Jelonek/jelonekphoto.wordpress.com, grafika: laczynaspilka.pl, źródło: własne/laczynaspilka.pl