Znów jedziemy do Mysłowic. O pierwsze w sezonie wyjazdowe zwycięstwo!


W sobotę o godz. 16:00 Rozwój Katowice zmierzy się na wyjeździe z Unią Kosztowy w ramach 7. kolejki I grupy IV ligi śląskiej.

Nie przypominamy sobie, by Rozwój kiedykolwiek rozegrał trzy wyjazdowe spotkania o stawkę z tym samym rywalem na przestrzeni zaledwie 112 dni, a coś takiego przytrafiło nam się w kontekście Unii Kosztowy.

28 maja wygraliśmy tam w trzeciej od końca kolejce poprzedniego sezonu IV ligi śląskiej 2:0 po golach Daniela Kaletki i Patryka Gembickiego. 17 sierpnia pechowo odpadliśmy z Pucharu Polski Podokręgu Katowice, mimo gry wyłącznie juniorami prowadząc od pierwszej połowy po bramce Igora Rogowskiego, dając sobie wbić wyrównujące trafienie w doliczonym czasie gry i przegrywając następnie 4:5 serię rzutów karnych. 17 września z kolei znów powalczymy w dzielnicy Mysłowic o czwartoligowe punkty, zaczynając krótki okres meczów w roli gości, bo za tydzień czeka nas takowy drugi z rzędu w Jaworznie ze Szczakowianką.

Tej jesieni poza „Kolejarzem” jeszcze nie wygraliśmy. O pucharowym boju z Unią już było; wcześniej przegraliśmy w Radzionkowie 2:3 i zremisowaliśmy w Szombierkach 1:1. Na pełną pulę przywiezioną z delegacji oczekujemy zatem od 4 czerwca, kiedy to zaaplikowaliśmy „dwucyfrówkę” Jedności 32 Przyszowice (10:1).

Po 6 kolejkach Rozwój zajmuje w tabeli I grupy IV ligi śląskiej 7. miejsce z dorobkiem 10 punktów za 3 zwycięstwa (w tym odniesione przed tygodniem z MKS-em Myszków 1:0), remis i 2 porażki. To na razie pozycja daleka od naszych ambicji, ale nie sposób nie wspomnieć w jej kontekście o dużych problemach kadrowych, jakie nas dotknęły i nie opuszczają, na czele z absencją króla strzelców poprzedniego sezonu Patryka Gembickiego. Przed tym weekendem sytuacja personalna też jest daleka od idealnej, dlatego trener Tomasz Wróbel będzie miał twardy orzech do zgryzienia przy zestawianiu składu.

Unia Kosztowy minione rozgrywki zakończyła na 9. miejscu, dziś jest przedostatnia, wyprzedzając jedynie Wartę Zawiercie. Zespół z Mysłowic zdobył 3 punkty za domowe zwycięstwo z Szombierkami Bytom, poza tym poniósł 5 porażek. Zauważmy jednak, że na swoim stadionie uległ jedynie beniaminkowi ze Zbrosławic, za to aż cztery niepowodzenia zanotował na wyjazdach, gdzie przegrywał do zera (w Kamyku, Sosnowcu, Myszkowie i – ostatnio – Jaworznie ze Szczakowianką 0:3). Podopieczni Łukasza Nowaka poza własnym obiektem wygrywali za to w Pucharze Polski – z Górnikiem Wesoła i Pogonią Imielin. W lidze ich bilans bramkowy to 5:17, po dwa gole mają na swoim koncie Paweł Szołtys i Maciej Wolny, czyli zawodnicy, którzy grali w Rozwoju w czasach szczebla centralnego.

Z Mysłowic przeprowadzimy tradycyjnie tekstową relację live z najważniejszymi wiadomościami z meczu Unia – Rozwój. Gospodarze zwyczajowo transmitują swoje spotkania na Facebooku.

Unia Kosztowy – Rozwój Katowice
7. kolejka I grupy IV ligi śląskiej
sobota, 17 września, godz. 16:00, Mysłowice, ul. Paderewskiego 4

Sędzia: Bogdan Drobot (Siemianowice Śląskie).

foto: administrator