Zwycięstwo i porażka w Częstochowie. A teraz na obóz do Władysławowa!


Czwartoligowcy wygrali z rezerwami Rakowa 2:1, a juniorzy starsi ulegli rywalowi z CLJ 0:3. Za Rozwojem pierwsze tego lata sparingi.

Wartościowe sprawdziany z silnymi przeciwnikami. Owocna okazała się sobotnia wizyta Rozwoju w Częstochowie. Nasza czwartoligowa ekipa pokonała rezerwy Rakowa 2:1 po golach Oliwiera Gasza i Bartosza Chwili. Rywale to zwycięzca poprzedniego sezonu I grupy IV ligi śląskiej, o braku awansu przesądziła barażowa porażka z Odrą Wodzisław. O punkty z rezerwami Rakowa będziemy walczyć szybko, bo już w 3. kolejce – w środę 25 sierpnia, również na wyjeździe.

Teraz przed Rozwojem zgrupowanie we Władysławowie-Cetniewie. Nad Bałtyk ruszymy w poniedziałek, powrót do Katowic planowany jest na niedzielę. Na miejscu zmierzymy się m.in. z rezerwami i juniorami Lechii Gdańsk.

Raków II Częstochowa – Rozwój Katowice 1:2 (1:1)
0:1 – Gasz, 12 min (asysta Kaletka)
1:1 – 42 min
1:2 – Chwila, 65 min (bez asysty)

Rozwój Katowice: Golik – Gasz, Barwiński, Skroch, Kaletka, Zielonka, Ciszewski, Kwiatkowski, Czenczek, Gembicki, Woźniak oraz Cieślik, Flak, Bielec, Wroza, Chwila.
Trener Tomasz WRÓBEL.

Raków Częstochowa [juniorzy starsi] – Rozwój Katowice [2004, 2005, 2006] 3:0 (1:0)
Rozwój Katowice: J. Adamiec – Brzeziński, Ciuchta, Haładyń, Machalski, Filipiak, K. Adamiec, Cieślar, Jarek, Holeczek, Parysz oraz Bryła, Draga, Synowiec, Rogowski, Roj, Zieliński.
Trener Rafał BOSOWSKI.

foto: administrator