100 procent wychowanków – poznajcie kadrę Rozwoju na IV ligę!


Tomasz Wróbel trenerem, Piotr Barwiński grającym asystentem, powroty Bartosza Golika, Bartosza Chwili, Daniela Kaletki i Szymona Zielonki. Przedstawiamy skład oraz letnie plany naszej drużyny, przygotowującej się do sezonu II grupy IV ligi śląskiej.

No to co? Skoro już wiadomo, że Rozwój Katowice po rocznej nieobecności wraca do rozgrywek seniorskich, chyba najwyższa pora na podanie szczegółów – zwłaszcza że sezon rusza już za 2,5 tygodnia, bo 25 lipca. Niech jeszcze raz wybrzmią słowa, które padły już w oświadczeniu zarządu klubu (TUTAJ), podkreślające, że nie tyle reaktywujemy drużynę seniorów, co po prostu zgłaszamy się do ligi seniorskiej.

Uczestniczyć w niej będzie najstarszy zespół naszej Akademii, tworzony albo przez juniorów, albo przez zawodników, którzy właśnie ze statusu juniora „wyrośli”, albo nieco starszych wychowanków Rozwoju, mających służyć młodszym kolegom zebranym już doświadczeniem. „Wychowankowie” to słowo klucz. Opieramy się wyłącznie na nich. Priorytetem pozostaje szkolenie i nacisk na rozwój młodych zawodników, dla których możliwość rywalizacji w rozgrywkach IV ligi śląskiej ma być dodatkowym bodźcem. Zamierzamy także wystartować w Pucharze Polski na szczeblu Podokręgu Katowice.

Trenerem drużyny będzie osoba, której nikomu nie trzeba chyba przedstawiać, czyli Tomasz Wróbel. Wyróżniająca się przez wiele lat postać ekstraklasy, wychowanek Rozwoju, który już dwa razy wracał na „stare śmieci”, a po wycofaniu zespołu seniorów został w klubie i posiadając licencję UEFA A skupił się na pracy szkoleniowej. Naszych juniorów starszych poprowadził przed rokiem do wygranej w rozgrywkach silnej śląskiej ligi A1, awansując na szczebel makroregionalny, którego zmagania uniemożliwiła pandemia. Wróbel został teraz również zgłoszony do gry w czwartej lidze.

Sztab szkoleniowy uzupełnią Piotr Barwiński i Marek Kolonko. Barwiński to wychowanek z rocznika 1997, mający za sobą grę na poziomie drugiej ligi. 23-latek wraca do Rozwoju po pobycie w czwartoligowej Sarmacji Będzin. Będzie grającym asystentem Tomasza Wróbla oraz trenerem pomagającym też w działalności Akademii Piłkarskiej Rozwoju. Kolonko, tak jak to miało miejsce w drugiej lidze, rolę trenera bramkarzy łączyć będzie z obowiązkami kierownika drużyny.

Wracają też do nas bramkarz Bartosz Golik, wychowanek z rocznika 1998, za którego mocno trzymamy kciuki, wierząc, że to, co piłkarsko-zdrowotnie najgorsze, zostawił już za sobą. Jego doświadczenie zebrane na boiskach drugo- czy pierwszoligowych ma pomagać nie tylko zespołowi, ale też pozostałym bramkarzom podczas codziennej treningowej pracy. Rozwój zasilają także Bartosz Chwila (rocznik 1999, ostatnio Przemsza Siewierz), Daniel Kaletka (2000), który miniony sezon spędził w Ruchu Radzionków oraz Szymon Zielonka (2001, Decor Bełk).

ROZWÓJ KATOWICE – KADRA NA IV-LIGOWY SEZON
Trener: Tomasz Wróbel (82)
Trener bramkarzy, kierownik drużyny: Marek Kolonko
Grający asystent trenera: Piotr Barwiński (97)

Zawodnicy wracający: Bartosz Golik (98), Bartosz Chwila (99), Daniel Kaletka (00), Dawid Kazek (01), Kajetan Kunka (01), Olivier Lazar (01), Szymon Zielonka (01).
Rocznik 2001: Patryk Gembicki, Tomasz Wroza.
Rocznik 2002: Dawid Ciszewski, Krzysztof Czenczek, Oliwier Gasz, Mateusz Gubała, Miłosz Pietrowski, Robert Woźniak.
Rocznik 2003: Oskar Cieślik, Filip Czapla.
Rocznik 2004: Wiktor Skroch

/EDYTOWANO 13.08//

Poza Tomaszem Wróblem, Piotrem Barwińskim i Bartoszem Golikiem, kadra składa się wyłącznie z młodzieżowców, będących zarazem wychowankami Rozwoju! Skład ten wedle potrzeb będzie uzupełniany o zawodników z zespołu Centralnej Ligi Juniorów U-17. Nadmieńmy, że Kaletka, Zielonka, Wroza i Woźniak mają za sobą debiuty w drugiej lidze, Chwila zadebiutował w Pucharze Polski, zaś Gembicki na koncie ma nawet bramkę zdobytą w ważnym meczu o drugoligowe punkty z Olimpią Elbląg.

Treningi zainaugurowane zostały w minionym tygodniu, a w najbliższych dniach Rozwój rozegra dwa sparingi, będące składową letniego okresu przygotowawczego do IV-ligowego sezonu. W środę o godz. 18:00 zmierzymy się ze Spartą Katowice, zaś w sobotę o 13:30 – z MK Górnikiem Katowice. Obaj nasi rywale to przedstawiciele klasy okręgowej. Sparingi te odbędą się na boisku MOSiR „Kolejarz” przy ul. Alfreda.

W najbliższy poniedziałek drużyna wyjedzie na 6-dniowy obóz do Rybnika-Kamienia. Jego zwieńczeniem miał być sparing z Odrą Centrum Wodzisław Śląski, prowadzoną przez Roberta Tkocza, ale figla spłatał nam… terminarz. Z tym przeciwnikiem, jak wiemy, zmierzymy się w 1. kolejce sezonu, dlatego z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy napisać, że plany te mogą ulec jeszcze zmianie.

Do Kamienia na zgrupowanie uda się nie tylko czwartoligowa kadra, ale także zespoły juniorów starszych i Centralnej Ligi Juniorów U-17 oraz U-15. Drużynę juniorów starszych (rocznik 2002 i 2003) w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej prowadzić będzie trener Rafał Bosowski, CLJ U-17 (2004, 2005) – trener Kamil Pągowski, zaś CLJ U-15 (2006) – trener Grzegorz Witek.

Domowe mecze rozgrywać będziemy na boisku MOSiR „Kolejarz”. Te o IV-ligowe punkty planujemy na soboty, 11:00. Pełen terminarz opisywaliśmy TUTAJ.

foto: Tomasz Błaszczyk