Akademia Piłkarska Rozwoju pod broń! Rusza sezon w piłce młodzieżowej


Sobotnim meczem ze Śląskiem Wrocław w ramach Centralnej Ligi Juniorów U-17 oficjalnie zainaugurowany zostanie sezon w Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice.

W sobotę o 13:30 Rozwój Katowice podejmie Śląsk Wrocław w ramach 1. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17 i będzie to symboliczna inauguracja sezonu 2020/21 w naszej Akademii Piłkarskiej. Po czwartoligowym meczu z Jednością 32 Przyszowice warto będzie zatem przedłużyć sobie to wczesne świąteczne popołudnie, korzystając z letniej aury pozostać na trybunach „Kolejarza” i dopingować naszych chłopaków prowadzonych przez trenera Kamila Pągowskiego w walce z renomowanym rywalem.

Na ten sezon czekaliśmy z utęsknieniem, po poprzednim storpedowanym przez pandemię. Podobnie jak ostatnio, tak i teraz nasz klub może pochwalić się dwoma przedstawicielami w CLJ. Prócz tej U-17, w juniorskiej ekstraklasie grać jeszcze będziemy w zmaganiach U-15. Podopieczni trenera Grzegorza Witka na boisko wybiegną jednak dopiero w środę, a będzie to start z najwyższego „C” – bo wyjazd do Lubina na konfrontację z Zagłębiem.

Już w niedzielę z kolei dużo bliższy wyjazd czeka juniorów starszych. Drużyna, która składać się będzie z zawodników z szerokiej czwartoligowej kadry oraz uzupełniana zawodnikami z zespołu CLJ U-17 rywalizować będzie w silnej I lidze śląskiej juniorów starszych A1, a poprowadzi ją trener Rafał Bosowski. W niedzielny ranek sezon zacznie się od spotkania w Chorzowie ze Stadionem Śląskim. Rozkład jazdy na najbliższe dni uzupełnia jeszcze poniedziałkowy mecz trampkarzy C2 (trener Seweryn Gancarczyk) w Tychach z tamtejszym APN GKS. Na inaugurację zmagań w pozostałych grupach wiekowych jeszcze musimy chwilę poczekać.

W I lidze wojewódzkiej juniorów starszych A1 rywalami Rozwoju będą: UKS Ruch Chorzów, GKS Katowice, Skra Częstochowa, Ruch Radzionków, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Piast Gliwice, Zagłębie Sosnowiec, Górnik II Zabrze, Ruch Chorzów, Rekord Bielsko-Biała, Odra Centrum Wodzisław, ROW 1964 Rybnik, MKS Zaborze, GKS Jastrzębie, Raków Częstochowa i GKS Tychy.

W Centralnej Lidze Juniorów U-17 zmierzymy się ze: Śląskiem Wrocław, Rakowem Częstochowa, Zagłębiem Lubin, Górnikiem Zabrze, Gwarkiem Zabrze, Ruchem Chorzów i Odrą Opole.

W Centralnej Lidze Juniorów U-15 o punkty Rozwój będzie rywalizować z: Zagłębiem, Rakowem, Odrą, Miedzią Legnica, FC Wrocław Academy, Chrobrym Głogów oraz Śląskiem Wrocław.

– Po okresie pandemii – nie gramy przecież od marca! – chłopcy są znudzeni. Nasi czwartoligowcy są już pobudzeni po trzech kolejkach, a my z utęsknieniem wyczekujemy najbliższego weekendu. Nie ma nic lepszego niż trening nasycony adrenaliną meczową. Nawet najlepsze sparingi, z Wisłą, Cracovią, Piastem, Górnikiem, Zagłębiem, nie zastąpią perspektywy walki o ligowe punkty – przyznał Kamil Pągowski, koordynator grup młodzieżowych Akademii Piłkarskiej, w przedsezonowym wywiadzie, do którego lektury odsyłamy TUTAJ.

ROZKŁAD JAZDY AKADEMII PIŁKARSKIEJ ROZWOJU
sobota, 15 sierpnia
Centralna Liga Juniorów U-17
13:30, MOSiR „Kolejarz”
Rozwój Katowice – Śląsk Wrocław
(trener Kamil Pągowski)

niedziela, 16 sierpnia
I liga śląska juniorów starszych A1
10:00, Chorzów, ul. Katowicka 10
Stadion Śląski Chorzów – Rozwój Katowice
(trener Rafał Bosowski)

poniedziałek, 17 sierpnia
II liga śląska C2
17:00, Tychy, ul. Andersa 22
APN GKS Tychy – Rozwój Katowice
(trener Seweryn Gancarczyk)

środa, 19 sierpnia
Centralna Liga Juniorów U-15
17:00, Lubin, ul. Skłodowskiej-Curie 98
Zagłębie Lubin – Rozwój Katowice
(trener Grzegorz Witek)

foto: Szymon Kępczyński