Akademia: siódemka po pożegnaniu, przegrane derby, drugie zwycięstwo młodzików D2


Sprawdźcie, jak w miniony weekend radziły sobie na ligowych boiskach zespoły Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice.

Po 1:3 z Ruchem Chorzów przyszło 0:5 z Rekordem Bielsko-Biała – dwa pierwsze mecze potwierdziły, jak trudno będzie nam tej wiosny w rozgrywkach juniorów młodszych. Sporo młodszych juniorów gra w pierwszym zespole oraz zespole juniorów starszych, kilku graczy zimą nas opuściło, dlatego w ligach B1 (pierwszej i trzeciej) grać będziemy nawet zawodnikami z 2007 rocznika. Mecze te będą miały przede wszystkim wartość szkoleniową.

Nie ma co ukrywać, że z aprobatą przyjęliśmy uchwałę Śląskiego ZPN o rozszerzeniu od kolejnego sezonu I ligi B1 z 8 do 16 drużyn, co oznacza, że tej wiosny nie będzie spadków. Ale ta aprobata wynika nie z naszego wielkiego pędu do utrzymania, a tego, iż zostanie w pewnym sensie zatrzymana „wynikomania”, którą warunkowały dotychczasowe zasady (8 drużyn, co najmniej 2 spadkowiczów, sezon jesienny oraz wiosenny).

W sobotę Seweryn Gancarczyk kończył karierę piłkarską w derbach między Podlesianką a Rozwojem. W niedzielę trampkarze naszej akademii, których prowadzi jako trener, odnieśli pierwsze w sezonie wiosennym. Na „Kolejarzu” pokonali wysoko Jedynkę Łazy, a hat tricka zapisał na swoim koncie Krzysztof Czaja, powołany w ub. tygodniu do kadry Śląska U-14.

Z mieszanymi odczuciami weekend kończyły nasze ekipy młodzików. Ta starsza w sobotnich derbach z GKS-em prowadziła już w 2. minucie, ale ostatecznie musiała uznać wyższość rywala. Dawid Mastalski tej wiosny zdobył już 5 bramek, lecz w odróżnieniu od poprzedniego tygodnia i wizyty w Wodzisławiu, tym razem nie przełożyło się to na zdobycz punktową podopiecznych Pawła Rosy.

W niedzielny ranek pełną pulę zgarnęli za to młodsi młodzicy, dowodzeni przez Pawła Kwiatkowskiego. Pokonali Górnika Zabrze 1:0 po bramce Rafała Konowola. Rozwój po 2 kolejkach ma na koncie komplet 6 punktów.

B1 I LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW MŁODSZYCH
Rozwój Katowice – Rekord Bielsko-Biała 0:5 (0:2)
Bramki: Młocek 37, 40, Śliwka 51, Drewniak 61, Pawlus 76.
Rozwój: Białek – Zdebel, Synowiec, Rzeszowski, Rogowski, Buba, Semik, Orzechowski, Jarosz, Molczyk, Bałos oraz P. Adamiec, Brewczyk, Biegun, Ludwig.
Trenerzy Kamil PĄGOWSKI i Grzegorz WITEK.
Więcej TUTAJ.

C2 II LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY
Rozwój Katowice – UKS Jedynka Łazy 7:0 (4:0)
Bramki: Czaja 16, 18, 69, Holeczek 37, 39, Zander 52, Dyrka 65.
Rozwój: Chachurski – Widera, Zander, Orzełek, Lazar, Holeczek, A. Gancarczyk, Drzał, Czaja, Bujok, Alicki oraz Rybacki, Polarz, Mazur, Kukuła, Lipiński, Dyrka.
Trener Seweryn GANCARCZYK.
Więcej TUTAJ.

D1 I LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW
GKS Katowice – Rozwój Katowice 3:2 (3:1)
Bramki: Gorajek 13, 32, Jojko 26 – Mastalski 2, 53.
Rozwój: Majos – Browarski, Szymkowiak, Rogosz, Proszczuk, Mastalski, Polarz, Jambor, Bokisz oraz Amrosz, Kurtok, Smoła, Noworolnik, Grzelak, Mosór.
Trener Paweł ROSA.
Więcej TUTAJ.

D2 II LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW
Rozwój Katowice – Górnik Zabrze 1:0
Bramka: Konowol 9.
Rozwój: Zalewski, Stolorz, Maleta, Kowalewski, Kordaczka-Matysiak, Orłowicz, Konowol, Dyl, Benek oraz Dąbrowski, Bibel, Wójcik, Krzeszowiec.
Trener Paweł KWIATKOWSKI.
Więcej TUTAJ.

Mecz juniorów starszych z Ruchem Radzionków (1:1) opisywaliśmy w osobnym newsie – TUTAJ.

foto: administrator