Akademia: wicemistrzowie śląska ograli BVB


Sprawdźcie, jak radziły sobie zespoły Akademii Piłkarskiej Rozwoju podczas ostatniego ligowego weekendu przed zimową przerwą. Tej jesieni do rozegrania zostały jeszcze tylko dwa mecze.

Czwartym w sezonie zwycięstwem zakończyła rundę nasza druga drużyna juniorów młodszych, która wywiozła 3 punkty z Chorzowa za konfrontację z Józefką. Podopieczni Grzegorza Witka zakończyli zmagania II ligi na 6. miejscu z dorobkiem 14 punktów, między Ruchem II Chorzów a Zagłębiem II Sosnowiec i wiosną występować będą w III lidze.

Ostre strzelanie urządzili sobie na „do widzenia” trampkarze, którzy co prawda przegrywali z AP Gliwice, ale odpowiedzieli aż… 13 golami. Już przed tą kolejką było pewne, że drużyna trenera Seweryna Gancarczyka uplasuje się na 3. miejscu, za ekipami z Częstochowy – Rakowem i Skrą – z którymi zaciekle tej jesieni rywalizowała. Choć ostatecznie Rozwój musiał im ustąpić, to bilans 9 zwycięstw, 1 remisu i 4 porażek można przyjąć z podniesionym czołem.

Efektowną wygraną 4:0 z goczałkowicką Akademią BVB im. Łukasza Piszczka podsumowali bardzo dobrą jesień młodzicy, którzy przez sporą część sezonu przewodzili tabeli 1. ligi, ale ostatecznie na finiszu zostali wyprzedzeni przez BBTS Podbeskidzie. Bielszczanie pierwsze miejsce przypieczętowali już w środę, ale to nie przeszkodziło zespołowi trenera Pawła Rosy w odpowiednim zakończeniu rundy. Młodzicy Akademii Piłkarskiej Rozwoju wicemistrzami Śląska!

To był ostatni weekend z Akademią Piłkarską Rozwoju w tym roku. Do rozegrania zostały jeszcze tylko dwa spotkania o punkty. W środę derby z GieKSą czekają młodzików młodszych D2, zaś w czwartek nasz drugi zespół młodzików starszych D1 z IV ligi okręgowej powalczy w Imielinie z Pogonią.

O meczach juniorów starszych i młodszych w I ligach wojewódzkich informowaliśmy w osobnych newsach TUTAJ i TUTAJ, a na szersze podsumowanie rundy jesiennej jeszcze przyjdzie czas.

B1 II LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW MŁODSZYCH
Józefka Chorzów – Rozwój II Katowice 1:2 (1:0)
Bramki: Swoboda 6 – Rams 51, Andrejczyk 89.
Rozwój II: Białek – Rams, Semik, Rzeszowski, Zdebel, Andrejczyk, Brewczyk, Buchczik, Jarosz, Madaj, Orzechowski oraz Bałos, Szablicki, Buba, Frankiewicz, Kowalczyk, Molczyk.
Trener Grzegorz WITEK.
Więcej TUTAJ.

C2 II LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY
Rozwój Katowice – AP Gliwice 13:1 (4:1)
Bramki: Czaja 4, Zander 4, Drzał 3, Holeczek, Ciszewski – Biegacki.
Rozwój: Mazur, Karolik, Kagan, Holeczek, A. Gancarczyk, Drzał, Czaja, Ciszewski, Chachurski, Alli-Balogun, Alicki oraz Rybacki, Widera, Zander, Orzełek, Lipiński.
Trener Seweryn GANCARCZYK.
Więcej TUTAJ.

D1 I LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW
Rozwój Katowice – Akademia BVB im. Łukasza Piszczka Goczałkowice 4:0 (3:0)
Bramki: Musialik 25, Bezak 29, 39, Mastalski 46.
Rozwój: Amrosz, Polarz, Jambor, Noworolnik, Browarski, Bezak, Szymkowiak, Smoła, Mastalski oraz Jaworski, Kurtok , Majos, Musialik, Rogosz, Proszczuk, Bokisz, Grzelak.
Trener Paweł ROSA.
Więcej TUTAJ.

foto: administrator