CLJ U-15: strzelanina z Rakowem


Duże emocje, grad goli i porażka 3:6 z drużyną z Częstochowy w pierwszym występie drużyny Akademii Piłkarskiej Rozwoju w sezonie Centralnej Ligi Juniorów U-15.

Mecz z Rakowem miał bardzo dramatyczny przebieg. Rozwój jako pierwszy objął prowadzenie po bramce Igora Rogowskiego. W drugiej połowie rywale wyszli już na wynik 3:1, ale nasi młodzi zawodnicy nie poddali się. Nie dość, że doprowadzili do remisu 3:3, to wywalczyli jeszcze karnego, którego na czwartego gola nie dał jednak rady zamienić Szymon Jarek. Jego uderzenie z 11 metrów zostało obronione przez bramkarza. Częstochowianie złapali oddech i w końcówce nas wypunktowali.

Był to pierwszy występ Rozwoju w sezonie. Środowa inauguracja w Lubinie została przełożona wskutek zakażenia covid-19 w Akademii Zagłębia. W trzeciej kolejce nasza drużyna zmierzy się z Odrą Opole. Więcej o rozgrywkach CLJ U-15 – TUTAJ.

Protokół meczowy
2. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-15
niedziela, 23 sierpnia, godz. 12:30, boisko MOSiR „Kolejarz” przy ul. Alfreda

Rozwój Katowice – Raków Częstochowa 3:6 (1:1)
Bramki dla Rozwoju: Rogowski (na 1:0), Jarek (na 2:3), Drzewiecki (na 3:3)

Rozwój Katowice: Baniak – Baranowicz, Bułka, Madaj, Rogowski, Rzeszowski, Drzewiecki, Szablicki, Semik, Jarek, Synowiec oraz Kret, Świerczyński, Rasała.
Trener Rafał BOSOWSKI (w zastępstwie Grzegorza Witka).

foto: TB