CLJ U-17: Rozwój – Lechia Zielona Góra 5:1


Druga z rzędu wygrana juniorów młodszych z zespołem zamykającym tabelę CLJ U-17.

Przed tygodniem zwyciężyliśmy w Zielonej Górze 3:1, rewanż zakończył się wynikiem jeszcze o dwie bramki wyższym. Już do przerwy było 4:0, co pozwoliło trenerom Bosowskiemu i Pągowskiemu dokonać zmian z myślą o jutrzejszym spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec w I lidze śląskiej juniorów starszych.

Ozdobą meczu z Lechią była bramka Oliwiera Kwiatkowskiego, który po dośrodkowaniu Fabiana Cieślara efektownie złożył się do strzału i trafił do siatki przewrotką! Potem „Oli” dołożył jeszcze jednego gola, a jego dorobek byłby okazalszy, gdyby przy stanie 0:0 wykorzystał rzut karny. Uderzenie Oliwiera obronił jednak zielonogórski bramkarz.

W tabeli CLJ U-17 odstawiliśmy Lechię i wydostaliśmy się ze strefy spadkowej. Mamy 11 punktów, o 2 więcej niż Śląsk Wrocław, który jednak ma na koncie aż 2 spotkania rozegrane mniej niż Rozwój. Walka o utrzymanie trwa. Przed nami trzy ostatnie kolejki wiosennego sezonu. Dwukrotnie zmierzymy się z solidnym beniaminkiem, GKS-em Tychy, podejmiemy też na „Kolejarzu” mocne Zagłębie Lubin.

Więcej o CLJ U-17 – TUTAJ.

Protokół meczowy
Centralna Liga Juniorów U-17
sobota, 29 maja, godz. 13:45, MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

Rozwój Katowice – Lechia Zielona Góra 5:1 (4:0)
Bramki dla Rozwoju: Holeczek, Kwiatkowski 2, Flak, Parysz.

Rozwój Katowice: Bryła – Flak, Skroch, Haładyń, K. Adamiec, Cieślar, Jastrzembski, Holeczek, Kwiatkowski, Parysz, Bielec. Grali także: Figura, Zieliński, Machalski, Ciuchta, Moczkowski, Roj, Ziarkowski.
Trenerzy Rafał BOSOWSKI i Kamil PĄGOWSKI.

foto: administrator