CLJ: zwycięstwo i porażka – pierwsze sparingi za Rozwojem


Drużyny Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice przygotowujące się do sezonu Centralnej Ligi Juniorów U-17 i U-15 mają za sobą premierowe w 2021 roku mecze kontrolne.

Zespół U-17 uległ na wyjeździe Stadionowi Śląskiemu Chorzów 0:2. – Głównym celem było utrzymywanie się przy piłce i kreowanie sytuacji bramkowych, co w tych zimowych warunkach było bardzo ciężkie. Z przebiegu całego meczu, stworzyliśmy kilka składnych akcji, w których zabrakło jedynie wykończenia i zdobycia bramki. Jak na pierwszy sparing, jesteśmy zadowoleni z pracy wykonanej przez cały zespół. Od poniedziałku wchodzimy w coraz większe obciążenia, a tydzień zakończymy w sobotę podwójnym sparingiem z GKS-em Tychy – zapowiedział trener Kamil Pągowski.

Lepszy wynik uzyskali trampkarze z CLJ U-15. Drużyna trenera Grzegorza Witka pokonała na „Kolejarzu” WSP Wodzisław 3:0 po golach Synowca, Zdebela i Drzewieckiego.

U-17
Stadion Śląski Chorzów – Rozwój Katowice 2:0
skład Rozwoju w I połowie: J. Adamiec – K. Adamiec, Flak, Holeczek, Zieliński, Kwiatkowski, Cieślar, Jastrzembski, Filipiak, Moczkowski, Haładyń.
II połowa: Bryła, Machalski, Liburski, Pałka, Krawczyk, Roj, Buchczik, Andrejczyk, Brzeziński, Jarosz, Rosół.
Trenerzy Kamil PĄGOWSKI i Rafał BOSOWSKI.

U-15
Rozwój Katowice – WSP Wodzisław 3:0 (1:0)
Bramki: Synowiec, Zdebel, Drzewiecki.

skład Rozwoju: Białek, Madaj, Świerczyński, Biłka, Slazok, Marquardt, Kowalczyk, Synowiec, Drzewiecki, Szablicki, Rzeszowski oraz Baniak, Rams, Trociński, Musioł, Buba, Baranowicz, Kamiński, Świstak, Semik, Zdebel, Frankiewicz.
Trener Grzegorz WITEK.

foto: administrator