Damian Kowalczyk wypożyczony do Rozwoju


damian_kowalczyk_podpis

Niespełna 22-letni napastnik zagra w naszym klubie na zasadzie transferu czasowego z Chrobrego Głogów.

Rozwój wypożyczył Damiana Kowalczyka z Chrobrego do końca czerwca. Urodzony w 1995 roku zawodnik w Głogowie występował od lipca. Przez ten czas rozegrał 10 spotkań (pierwsza liga + Puchar Polski). Strzelił jednego gola.

Wcześniej niespełna 22-letni napastnik, pochodzący z Dolnego Śląska, bronił barw Javorii Jawor i Zagłębia Lubin. W „Miedziowych” przeszedł drogę od juniora, przez Młodą Ekstraklasę, drugą drużynę, aż do ekstraklasy. W elicie zaliczył łącznie 8 występów (7 – w sezonie 2012/13, a 1 – 2013/14). W sezonie 2014/15 strzelił 15 goli dla drugiej drużyny lubinian, w ówczesnej trzeciej lidze dolnośląsko-lubuskiej. Potem na rok przeniósł się do Pogoni Szczecin, gdzie również grał w rezerwach (25 meczów/5 goli w trzeciej lidze), by trafić stamtąd do Chrobrego.

Tej zimy Kowalczyk był już testowany w innym drugoligowcu, Puszczy Niepołomice. Potem stawił się przy Zgody 28. Wystąpił w pierwszej połowie sparingu z Garbarnią Kraków (1:2), notując asystę przy bramce Bartosza Nowotnika. To piąty zawodnik z ekstraklasową przeszłością – po Grzegorzu Fonfarze, Michale Czekaju, Michale Płonce i Sebastianie Murawskim – który wzmocnił Rozwój przed trudną rundą wiosenną, która będzie stała pod znakiem walki o utrzymanie w drugiej lidze.

foto: Szymon Kępczyński