Derby – odsłona kolejna


W sobotę o 15:00 przy Sołtysiej zacznie się bratobójcze katowickie starcie Podlesianki z Rozwojem w ramach 10. kolejki IV ligi śląskiej.

Stadiony jednych i drugich dzieli niecałe 5 kilometrów. 13 z 24 zawodników rywali oraz ich trener ma za sobą juniorską przeszłość w naszej akademii. Powiedzieć, że „znamy się jak łyse konie” to frazes, ale w tym wypadku prawdziwy. W sobotę o 15:00 przy Sołtysiej kolejna odsłona czwartoligowych derbów Katowic między Podlesianką a Rozwojem.

To już trzeci sezon, gdy rywalizujemy o punkty. Zawsze nasze mecze dostarczały mnóstwa emocji, toczyły się w dobrej atmosferze, jak na ten poziom rozgrywkowy były widowiskami, toczonymi przy godnej frekwencji. 1:1 na Kolejarzu, 3:2 na Podlesiu, 2:3 na Podlesiu, niesamowite 2:2 przy Asnyka ostatniej wiosny… Teraz nadchodzi starcie nr 5, którego – co tu dużo kryć – nasi sąsiedzi będą tak dużym faworytem, jak jeszcze nie byli. Latem, zyskując poważnego sponsora i kontraktując kilku zawodników z mocnym CV, na czele z Łukaszem Grzeszczykiem oraz Łukaszem Winiarczykiem, Podlesianka zgłosiła aspiracje sięgające walki o najwyższe cele w IV lidze.

Sezon zaczęła od małego falstartu, połączonego w dodatku z walkowerem za zremisowane spotkanie w Siewierzu, a porażka w Imielinie w Pucharze Polski Podokręgu Katowice okazała się symbolicznym dnem, od którego mocno się odbiła. Zwycięstwa z Unią Dąbrowa Górnicza, Victorią Częstochowa, MKS-em Myszków i Zniczem Kłobuck pozwoliły przesunąć się na 4. miejsce z dorobkiem 15 punktów i raptem 7 straconymi golami, co pozwala określać dziś drużynę z Sołtysiej najlepszą aktualnie defensywą IV ligi. U siebie, gdzie rozegrała dotąd tylko 3 mecze z racji na remont obiektu, jeszcze nie przegrała.

Nasz zespół przystąpi do sobotniego spotkania po trzech porażkach z rzędu różnicą jednego gola – z Przemszą Siewierz, Unią Dąbrowa Górnicza i MKS-em Myszków. Jedyną wyjazdową zdobycz zaksięgowaliśmy w tej rundzie w… Katowicach, przy okazji derbów nr 1 ze Spartą na „Rapidzie”. Zajmujemy 13. miejsce z bilansem 3 wygranych i 6 przegranych. W tabeli nadal jest ciasno, ale margines błędu w tym trudnym przejściowym sezonie kurczy się, dlatego punktów trzeba szukać wszędzie – nawet na tak trudnym terenie jak Sołtysia, dokąd udamy się z chęcią sprawienia niespodzianki.

Sobotnie derby będą transmitowane na kanale Podlesianka TV na YouTube.

Podlesianka Katowice – Rozwój Katowice
10. kolejka I grupy IV ligi śląskiej
sobota, 7 października, godz. 15:00, Katowice, ul. Sołtysia 25

foto: administrator