Dobry występ orlików Rozwoju na Ekstralidze Talentów


Drużyna orlików Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice z rocznika 2011 zajęła 3. miejsce w swojej grupie na turnieju Ekstraliga Talentów, który odbył się ostatniej niedzieli w Chełmku.

Rozwój grał w grupie A, ukończył ją na 3. pozycji za plecami GKS-u Jastrzębie i Pogoni Kraków, a wyprzedził Zagłębie Sosnowiec, Skrę Częstochowa, AP Progress Andrychów, Akademię BVB im. Łukasza Piszczka i KS Chełmek. W grupie B triumfował APN Sportowiec Modlniczka przed MUKP Dąbrowa Górnicza i Beniaminkiem Profbud Krosno. Po trzy najlepsze zespoły z każdej z grup uzyskały awans na turniej międzynarodowy, który zaplanowano na 11 października.

Orlicy Rozwoju zanotowali następujące rezultaty: 2:2 ze Skrą Częstochowa, 1:1 z Pogonią Kraków, 2:3 z Progressem Andrychów, 1:2 z GKS-em Jastrzębie, 5:1 z Akademią BVB im. Łukasza Piszczka, 11:0 z KS Chełmek, 3:2 z Zagłębiem Sosnowiec. Drużyna trenera Karola Kurzaczka grała w składzie: Adam Tunkel, Jakub Stańczyk, Filip Pawlik, Yunes Hajji, Borys Lewandowski, Rafał Konowol, Natan Stolorz, Piotr Dyl, Antonii Krenczyk. Królem strzelców został Rafał Konowol.

Naszym chłopakom gratulujemy i życzymy powodzenia, zarówno na turniejach, jak i w śląskiej lidze orlików E2. Nie tak dawno informowaliśmy też o dobrym występie w Chełmku drużyny żaków AP Rozwoju – TUTAJ.