I liga śląska juniorów starszych: MKS Zaborze – Rozwój 0:2


Nasza drużyna wygrała w Zabrzu w przełożonym z weekendu na dziś spotkaniu 11. kolejki rozgrywek I ligi wojewódzkiej juniorów starszych A1.

Spotkanie z zamykającym tabelę i czekającym na pierwszą w sezonie zdobycz MKS-em Zaborze nie okazało się wcale łatwe. Do przerwy był bezbramkowy remis, a kwadrans po niej drugą żółtą kartkę ujrzał Dawid Parysz i przez pół godziny Rozwój musiał radzić sobie w osłabieniu bez napastnika. Ale nasi zawodnicy dali radę. W 75. minucie Maksymilian Zieliński trafił po asyście Fabiana Cieślara, a w 83. minucie Cieślar wpisał się już sam na listę strzelców, wykorzystując rzut karny wywalczony przez Wiktora Synowca.

Dla juniorów Rozwoju była to już szósta wygrana w sezonie. Dzięki temu w tabeli przesunęliśmy się na 5. miejsce, a w zanadrzu mamy jeszcze zaległe spotkanie w Bielsku-Białej z Podbeskidziem.
W następnej kolejce, 24 października, podopieczni Rafała Bosowskiego pojadą do Rybnika na konfrontację z ROW-em.

Więcej o I lidze wojewódzkiej A1 – TUTAJ.

Protokół meczowy
11. kolejka I ligi śląskiej juniorów starszych A1
czwartek, 14 października, godz. 15:00, Zabrze, ul. Wyciska 5

MKS Zaborze – Rozwój Katowice 0:2 (0:0)
0:1 – Zieliński, 75 min (asysta Cieślar)
0:2 – Cieślar, 83 min (karny po faulu na Synowcu)

Rozwój Katowice: Bryła – Filipiak, Haładyń, K. Adamiec, Ziarkowski, Cieślar, Baranowicz, Draga, Brzeziński, Holeczek, Parysz oraz Cieślik, Zieliński, Roj, Synowiec, Machalski.
Trener Rafał BOSOWSKI.

foto: administrator