Juniorzy Rozwoju walczą w halowych MP


W ramach współpracy z klubem AZS UŚ Katowice, zawodnicy Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice uczestniczą tej zimy w turniejach Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu.

Ostatniej niedzieli AZS UŚ Katowice mając w składzie zawodników Akademii Piłkarskiej Rozwoju z roczników 2006 i 2007 – część z nich zadebiutowała już w IV lidze na dużym boisku – wygrał II rundę eliminacji MMP U-17 rozgrywaną w ramach turnieju w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 54 przy ul. Wojciecha.

Nasi juniorzy w Katowicach-Giszowcu zdobyli 7 punktów. Zaczęli od zwycięstwa 5:0 z Clearexem Chorzów, następnie – mimo prowadzenia 3:1 – zremisowali z GSF Gliwice 3:3, a w trzeciej kolejce pokonali MKS Zaborze Zabrze 6:2. Zaprezentowali ładny, techniczny futbol, górując nad rywalami piłkarską kulturą i mogąc z uśmiechem umilić sobie czas zimowego rozbratu z dużym boiskiem. Teraz czekają na trzecią rundę eliminacji – ostatnią przed finałem, który ma odbyć się w Tychach.

W trzeciej rundzie eliminacji jest już również zespół U-15, oparty na naszych trampkarzach z rocznika 2008. W ramach II rundy AZS UŚ Katowice zajął 3. miejsce z dorobkiem 5 punktów w 4 meczach, remisując z GSF Gliwice 1:1 i Piastem Gliwice 2:2, wygrywając z Dremanem Opole 2:0 i ulegając APN Knurów 2:4. To wystarczyło do awansu do ostatniej fazy kwalifikacji. W II rundzie udział w mistrzostwach Polski zakończył zespół U-13.

Mecze rozgrywane są na boisku do piłki ręcznej, w systemie 2×10 minut (z zatrzymywanym czasem), ze zmianami lotnymi i w 5-osobowych składach (4 + bramkarz).

Naszym juniorom, którzy pozostali jeszcze na tym halowym placu boju, życzymy powodzenia w kolejnych turniejach!