Juniorzy starsi: pechowy remis u lidera


Drużyna juniorów starszych Akademii Piłkarskiej Rozwoju zremisowała na wyjeździe 2:2 z przewodzącym pierwszoligowej tabeli Gwarkiem Zabrze.

Gole dla naszego zespołu strzelali Oliwier Jarosz i Filip Krawczyk. Gwarek – kolejny po Rekordzie Bielsko-Biała i Zagłębiu Sosnowiec przeciwnik, który przystępował do meczu z Rozwojem jako lider tabeli i stracił punkty – uratował remis w czwartej minucie doliczonego czasu gry.

Trener Kamil Pągowski:
– Szkoda, bo przez większość meczu – od 40. minuty – graliśmy w liczebnej przewadze. Rywal był starszy, trochę zdominował nas fizycznie, ale mogliśmy wygrać. Zdobyliśmy bramkę na pięć minut przed końcem, lecz nie dowieźliśmy tego rezultatu do ostatniego gwizdka. Chwała chłopakom, że znów graliśmy z liderem i nie daliśmy się. Nie przegrywamy z najlepszymi drużynami tej ligi. Teraz mierzyć się będziemy z zespołami z nieco dalszych miejsc, dlatego celem będzie podreperowanie punktowego dorobku.

W 8 kolejkach niełatwej I ligi śląskiej Rozwój zdobył 10 punktów za 2 zwycięstwa, 4 remisy i 2 porażki. Za tydzień, w niedzielę, nasi juniorzy przy Asnyka podejmą zamykającego stawkę Drzewiarza Jasienica.

Protokół meczowy
8. kolejka I ligi wojewódzkiej juniorów starszych A1
sobota, 23 września, godz. 11:30, Zabrze, ul. Bytomska 100

Gwarek Zabrze – Rozwój Katowice 2:2 (0:1)
Bramki dla Rozwoju: Jarosz (0:1), F. Krawczyk (1:2).

Rozwój Katowice: Adamiec – M. Krawczyk, Andrejczyk, Semik, Józefów, F. Krawczyk, Zdebel, Kroczek, Jarosz, Marzec, Całka oraz Molczyk, Buba, Bałos, Rzeszowski, Kozioł.
Trener Kamil PĄGOWSKI.