Kamil Kurowski wypożyczony do Rozwoju


24-letni środkowy pomocnik GKS-u Katowice będzie występować w naszym klubie na zasadzie transferu czasowego do 30 czerwca.

Kamil Kurowski urodził się 4 września 1994 roku w Nowym Sączu. Jako 14-latek trafił do Legii Warszawa. Jesienią 2013 roku rozegrał 3 mecze w ekstraklasie w barwach Podbeskidzia Bielsko-Biała, do którego był ze stolicy wypożyczony.

Znacznie więcej występów uzbierał na zapleczu ekstraklasy, broniąc barw Kolejarza Stróże, Olimpii Grudziądz i GKS-u Katowice. W Stróżach (wiosna 2013) jego bilans to 12 meczów i 2 gole, w Grudziądzu (2015-18) – 89/5, zaś w „GieKSie”, do której trafił w czerwcu – 9/0. Łącznie w pierwszej lidze rozegrał 110 spotkań i zdobył 7 bramek.

Już jakiś czas temu pojawił się pomysł, by w ramach współpracy dołączył do nas jeszcze jeden zawodnik GKS-u. Udało się ten temat dopiąć. Liczymy, że Kamil okaże się wzmocnieniem zespołu i pomoże nam w zrealizowaniu założonego celu – mówi Marcin Nowak, wiceprezes Rozwoju.

Kamil Kurowski to trzeci zawodnik, który trafił tej zimy na Zgody z Bukowej. Wcześniej „GieKSa” do końca sezonu wypożyczyła nam skrzydłowych Konrada Andrzejczaka i Sławomira Musiolika.

Witamy na pokładzie i życzymy samych udanych wiosennych występów!

foto: Szymon Kępczyński