Lider na „Kolejarzu”


Odra Wodzisław Śląski, przewodząca z dużą przewagą tabeli II grupy IV ligi śląskiej, będzie rywalem Rozwoju Katowice w naszym czwartym tej wiosny domowym meczu. Początek w sobotę o 11:00.

Kolejny w rundzie rewanżowej przeciwnik Rozwoju Katowice to wieloletni uczestnik rozgrywek ekstraklasy, a obecnie lider i niekwestionowany faworyt rozgrywek II grupy IV ligi śląskiej, mający w swoich szeregach zawodników przewyższających tę klasę rozgrywkową, by wspomnieć choćby Marcina Wodeckiego czy najlepszego strzelca ligi, Hiszpana Adriana Garcię Tabalę. Odra Wodzisław przewodzi tabeli z 13-punktową przewagą nad Unią Książenice i tak po prawdzie może już powoli przygotowywać się do barażu o awans z mistrzem grupy I, którym zostanie najpewniej Raków II Częstochowa.

Przed Rozwojem w sobotnie przedpołudnie wielkie wyzwanie. Odra wygrała w tym sezonie 20 z 25 meczów – w tym jesienią z nami 4:1 – notując 1 remis i 4 porażki. Mimo to ma już trzeciego od początku rozgrywek trenera. Adam Burek zrezygnował zimą, z kolei Arkadiusz Tracz został zwolniony po niedawnej szokująco wysokiej przegranej 0:8 z rezerwami Podbeskidzia na sztucznej murawie bielskiego boiska „na Górce”. Ostatnie dwa spotkania – 3:1 z Unią Turza Śląska i 2:0 w środę w Radziechowach – wodzisławianie rozegrali już pod wodzą Damiana Nowaka, który tę wiosnę zaczynał jeszcze pracując w MKS-ie Myszków, broniącym się przed spadkiem z grupy I.

Będzie to mecz dwóch najlepiej spisujących się drużyn w roli gospodarza. Odra przy Bogumińskiej ma bilans 11-1-1 (bramki 41:10). Rozwój może go w sobotę… wyrównać, bo obecnie legitymuje się 10 zwycięstwami, remisem z rezerwami Podbeskidzia i porażką z Unią Turza Śląska (bramki 36:6). Podopieczni Tomasza Wróbla z pewnością chcieliby zapunktować po dwóch nieudanych wyjazdach, zakończonych na tarczy zarówno w Czańcu (1:2) jak i w środę w Dębieńsku (0:3 z Unią Książenice). W tabeli nadal plasujemy się na 6. miejscu z dorobkiem 40 punktów, ale tyle samo zgromadziła Kuźnia Ustroń i GKS II Tychy, zaś raptem o 3 mniej – dziewiąty w stawce Drzewiarz Jasienica.

Na szczęście powooooli wylizujemy się z problemów kadrowych – i dotyczy to zarówno pierwszej drużyny, jak i ściśle związanej z nią ekipą juniorów młodszych. Do zdrowia wracają Wiktor Skroch, Fabian Cieślar czy Cezary Ziarkowski, a już w tym tygodniu treningi z czwartoligową ekipą trenera Wróbla wznowili po kilkunastu dniach kwarantanny Robert Woźniak i Oliwier Gasz, choć ten drugi potrzebuje jeszcze trochę czasu, by znaleźć się w meczowej dyspozycji. Po pauzie za cztery żółte kartki do składu wraca Szymon Zielonka, minął też najgorętszy tydzień matur, z którymi mierzyli się wychowankowie z rocznika 2002. Pole manewru będzie ograniczone o tyle, że juniorzy młodsi o niemal tej samej porze walczyć będą na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław w CLJ, dlatego tym razem migracje są wykluczone.

Jako że zaczynamy teraz mały majowy domowy maraton, cieszymy się, że trybuny „Kolejarza” będą w sobotę zamknięte dla publiczności już po raz ostatni. Za tydzień i za dwa tygodnie będziemy już mogli z radością zaprosić Was na konfrontacje z Drzewiarzem Jasienica oraz MRKS-em Czechowice-Dziedzice. Przypominamy, że sobotnie spotkanie będzie transmitowane na portalu Śląskie.TV, regularnie obsługującym klub z Wodzisławia. Cena dostępu to 12 zł, więcej szczegółów TUTAJ.

Rozwój Katowice – Odra Wodzisław Śląski
26. kolejka II grupy IV ligi śląskiej
sobota, 8 maja, godz. 11:00, MOSIR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

Sędzia: Robert Kowalczyk (Częstochowa).

foto: administrator