Marek Koniarek trenerem Rozwoju. Po raz piąty!


koniarek nadwislan stare mk news

Dziś nasza drużyna spotkała się na pierwszych zajęciach w letnim okresie przygotowawczym. Poprowadził je świetnie znany nam wszystkim szkoleniowiec, pod którego wodzą wiosną 2015 roku awansowaliśmy na zaplecze ekstraklasy. Znany jest już pełny skład sztabu szkoleniowego.

Marka Koniarka żadnemu kibicowi przedstawiać nie trzeba. Były król strzelców ekstraklasy jest od lat związany z Rozwojem – jako dyrektor sportowy, działacz czy trener. Odpowiadał za wyniki naszego zespołu w latach 2004-05, jesienią 2007, wiosną 2013 (jeden mecz – po odejściu Mirosława Smyły, a przed zakontraktowaniem Dietmara Brehmera) oraz wiosną 2015.

To była pamiętna runda, gdy decyzją zarządu „awaryjnie” Koniarek objął drużynę po rozstaniu z trenerem Brehmerem. I to „awaryjnie” okazało się na tyle udane, że doprowadziło nas w miejsce, o którym marzyliśmy, czyli na zaplecze ekstraklasy! Nowy sezon Rozwój rozpoczął potem z Markiem Motyką.

Teraz Koniarek po raz piąty wskakuje przy Zgody 28 w trenerskie buty. Skład sztabu szkoleniowego na sezon 2017/18 uzupełnią Rafał Bosowski (II trener) i Michał Majsner (asystent trenera), a także trener bramkarzy Marek Kolonko, fizjoterapeuta Maciej Mozes oraz lekarz Rafał Markowski. Dodajmy, że Kolonko będzie też pełnił funkcję kierownika drużyny. Z Rozwojem rozstał się dotychczasowy II trener Dawid Szulczek (po zwolnieniu Tadeusza Krawca, to właśnie Szulczek poprowadził nas do wygranej w ostatnim meczu sezonu w Wejherowie), który przeniósł się do pierwszoligowych Wigier Suwałki.

Dziś nasza drużyna rozpoczęła przygotowania do rundy jesiennej. O szczegółach będziemy oczywiście informować na bieżąco, a już jutro mamy nadzieję ogłosić nazwiska nowych zawodników, którzy wzmocnią Rozwój.

foto: Marta Kołodziejczyk