No to szybki powrót. Michał Czekaj znów w Rozwoju!


michal_czekaj_nowyzawodnik

25-letni środkowy obrońca podpisał nowy kontrakt z naszym klubem i najbliższy sezon spędzi przy ul. Zgody 28!

Michała Czekaja przedstawiać już nikomu chyba nie musimy, bo najlepiej zrobił to za nas swoją postawą na boisku. Wiosną rozegrał w Rozwoju 15 spotkań i swoją postawą walnie przyczynił się do utrzymania naszego klubu w drugiej lidze. Odbudował swoją dyspozycję po długiej przerwie spowodowanej kontuzją, przed którą w barwach Wisły Kraków grał w ekstraklasie, a nawet zaliczył epizod w Lidze Europy.

Z końcem czerwca 25-letniemu środkowemu obrońcy wygasł kontrakt z Rozwojem, ale koło piłkarskiej fortuny zakręciło się tak, że podpisał nową umowę przy Zgody, która obowiązywać będzie do 30 czerwca 2018. Dla naszej drużyny, naszej defensywy, to świetna wiadomość.

– Gdy Michał żegnał się z nami w czerwcu, powiedzieliśmy, że ma otwarte drzwi i gdyby – czego oczywiście nie życzyliśmy – tematy pierwszoligowe mu nie wypaliły, to w każdym momencie może wrócić. Tak się złożyło, że nie złapał kontraktu wyżej. Szukaliśmy zawodników na środek obrony. Po odejściu Łukasza Kopczyka i Sebastiana Murawskiego trafił do nas Michał Szeliga. Teraz dołączył Michał Czekaj, mamy „Gałę”, dlatego problem stopera został dziś rozwiązany – powiedział Marcin Nowak, dyrektor Rozwoju Katowice.

Michał Czekaj jeszcze w czwartek ruszył do Zakopanego, by dołączyć do przebywającej tam drużyny.

„Czeki”, witamy z powrotem na pokładzie i życzymy powodzenia!

foto: Szymon Kępczyński