Olimpia Elbląg – Rozwój 1:0. Minimalna porażka na „do widzenia”


baranowicz znicz rozwoj tb news

Ładne uderzenie Radosława Stępnia z dystansu przesądziło o skromnej wygranej elblążan nad naszym zespołem, który rozpoczął ostatni w sezonie mecz, mając w składzie dziesięciu młodzieżowców.

Dziesięciu młodzieżowców w wyjściowym składzie, dyrygowanych przez niezmordowanego Seweryna Gancarczyka, pierwszy w życiu drugoligowy występ od pierwszej minuty 15-letniego Bartosza Baranowicza, do tego debiuty wchodzących z ławki Dominika Dudka i bramkarza Bartosza Neugebauera, no i świadomość, że nasza drużyna wygrała klasyfikację Pro Junior System. Po wyjeździe do Elbląga, mimo porażki, trudno nie wspominać o pozytywach. Nasza młodzież stoczyła zacięty bój z wyżej notowanym rywalem, w szeregach którego – trzeba to oddać – też nie brakowało młodzieżowców, bo w podstawowej jedenastce znalazło się ich pięciu.

Olimpia była zdeterminowana, by odnieść pierwsze tej wiosny zwycięstwo przed własną publicznością. To powiodło jej się dzięki sytuacji z 62. minuty. Wtedy to kapitalnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Radosław Stępień. Bartosz Golik był bez szans.

Sezon kończymy porażką, ale bynajmniej nie na tarczy. O wygranej w PJS już było; finiszujemy na 10. miejscu, z dorobkiem 44 punktów, po świetnej wiośnie. Z optymizmem czekamy na jesień. Warto tu zauważyć, że ta 10. pozycja daje nam prawo startu w Pucharze Polski dopiero od I rundy (26 września), a nie od rundy wstępnej (8 sierpnia), do której przystąpią drugoligowcy z miejsc 11-18.

Niebawem na rozwoj.info.pl opublikujemy plan letniego okresu przygotowawczego naszego zespołu. Na bieżąco będziemy też informować o zmianach kadrowych, których – mamy nadzieję – nie będzie zbyt wiele, bo taki zespół, jak w minionej rundzie, chciałoby się przecież oglądać przy Zgody 28 zawsze. Do zobaczenia!

Protokół meczowy
34. kolejka II ligi
sobota, 2 czerwca, godz. 17:00, stadion w Elblągu

Olimpia Elbląg – Rozwój Katowice 1:0 (0:0)
1:0 – Stępień, 62 min

Sędziował Łukasz Kuźma (Białystok).

Olimpia Elbląg: Daniel – Balewski, Niburski, Wenger, Kiełtyka – Bojas (46. Lisiecki), Korkliniewski, Danowski, Stępień, Szmydt (46. Kołosow) – Szołtys (79. Kurbiel).
Trener Adam BOROS.

Rozwój Katowice: Golik (79. Neugebauer) – Kaletka (81. Zielonka), Kunka, Gancarczyk (71. Dudek), Barwiński, Olszewski – Tabiś, Baranowicz (55. Wrzesień), Lazar, Kamiński – Marchewka.
Rezerwowi: –
Trenerzy Michał MAJSNER i Rafał BOSOWSKI.

foto: Tomasz Błaszczyk