Sparing Rozwoju z Ruchem Chorzów


kowalski_ruch

W sobotę nasza drużyna zmierzy się z „Niebieskimi”. Początek meczu kontrolnego o godz. 11:00 na bocznym boisku stadionu przy ul. Cichej 6.

Ruch pierwotnie miał grać z GKS-em Tychy, Rozwój – z Legionovią, ale mecze te zostały przełożone wskutek powołań graczy (Mateusz Hołownia, Bartłomiej Kulejewski, Kacper Tabiś) obu zespołów do kadr narodowych. Będzie to mały rewanż za sparing, jaki odbył się w Rybniku-Kamieniu na rozpoczęcie letniego okresu przygotowawczego. „Niebiescy” wygrali wtedy 3:0 po golach Bartosza Nowaka, Jakuba Araka i Huberta Tylca. Dwaj ostatni w chorzowskim zespole już nie grają. Arak chce rozwiązać kontrakt z winy klubu, z kolei Tylcowi podziękowano wówczas po kilkudniowych testach.

Rozwój plasuje się tuż nad strefą spadkową tabeli drugiej ligi, Ruch zamyka stawkę zaplecza ekstraklasy z dorobkiem -2 punktów. Drużyna Krzysztofa Warzychy w 4. kolejce pokonała u siebie Stomil Olsztyn (3:1), a pozostałe pięć spotkań – ze Stalą Mielec, Chrobrym Głogów, Drutex-Bytovią, Podbeskidziem Bielsko-Biała i Chojniczanką – przegrała, dlatego wciąż nie odrobiła odjętych przed sezonem przez Komisję ds. Licencji Klubowych pięciu „oczek”.

Oba zespoły o punkty zagrają za tydzień w piątek. Ruch – w Grudziądzu, Rozwój – w Rybniku.

Ruch Chorzów – Rozwój Katowice
sparing
sobota, 2 września, godz. 11:00, boczne boisko stadionu przy ul. Cichej 6

foto: Szymon Kępczyński