Szymon Hojeński w sztabie Rozwoju


29-letni trener dołącza do sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny w roli analityka.

– Bardzo cieszy mnie perspektywa współpracy z tak doświadczonymi osobami jak trener Bosowski oraz prezes Mogilan. Jestem człowiekiem, który potrafi wiele razy oglądać ten sam mecz i analizować każdą sytuację. Mam nadzieję, że mój analityczny umysł pomoże drużynie jako całości, jak i zawodnikom indywidualnie wejść na jeszcze wyższy poziom. Naszym nadrzędnym celem jest rozwój zawodników pierwszego zespołu – mówi Szymon Hojeński.

Nowy członek sztabu szkoleniowego IV-ligowej drużyny Rozwoju legitymuje się licencją UEFA B. Pierwsze kroki w zawodzie stawiał pod okiem grupy Deductor, która dziś stanowi o sile sztabu Rakowa Częstochowa. Jest absolwentem katowickiej AWF oraz uczelni ASBIRO na kierunku „Rozumienie Gry”, prowadzonej przez znaną w branży grupę EkstraTrener. Był uczestnikiem wielu szkoleń, jak Lech Conference, Mobilne AMO, INQOO czy warsztatów IMOPEKSIS. W przeszłości pracował w akademii Sparty Katowice oraz trzecioligowym sztabie Polonii Bytom.

Z Rozwojem związany jest od ponad trzech lat, w naszej Akademii prowadząc rocznik 2012, przed którym początek rywalizacji w kategorii młodszego młodzika D2. Z pierwszym zespołem współpracuje od początku letniego okresu przygotowawczego w zakresie analiz wideo wykonywanych na podstawie nagrań sparingów z drona.

Sztab szkoleniowy Rozwoju w sezonie 2023/24 IV ligi śląskiej, przy niezmiennym wsparciu prezesa Sławomira Mogilana, tworzyć będą zatem:
Rafał Bosowski – I trener
Szymon Hojeński – trener-analityk
Marek Kolonko – trener bramkarzy i kierownik zespołu
Mateusz Otrębski – fizjoterapeuta (przy pomocy Arkadiusza Michalaka i Szymona Chmarka)
Bartosz Golik – grający trener przygotowania siłowego
Kamil Pągowski – trener juniorów starszych

Trenera Szymona oficjalnie witamy na pokładzie i życzymy owocnej pracy z korzyścią dla Rozwoju – swojego oraz naszego wspólnego!