Tomasz Wróbel: To nagroda dla chłopaków


Komentarz trenera Rozwoju Katowice po wieńczącym rundę zwycięstwie z Unią Książenice.

– Supersprawa, wygrać mecz kończący rundę. To nie zdarzyło się Rozwojowi od 9 lat. Takie zwycięstwo to nagroda dla tych chłopaków za ciężką półroczną pracę, jaką wykonali. Cieszę się, gdy widzę, jaka jest atmosfera wokół klubu. Ludzie uwierzyli w nasz projekt, są jego częścią i w ich głowach na pewno jest duża radość. Ale są też i mieszane uczucia. Gra wyglądała bardzo dobrze, było wiele pozytywnego, powinniśmy niektóre akcje wykończyć lepiej. Mamy znowu fajny materiał do analizy – powiedział trener Tomasz Wróbel.

Rozwój kończy rundę z dorobkiem 28 punktów w 16 spotkaniach.
– Jest we mnie trochę niedosytu. Skoro wyglądamy tak dobrze na tle drużyny zajmującej pierwsze miejsce, to zawsze chodzi po głowie myśl, że szkoda kilku meczów, szczególnie z początku sezonu. Już poprzednio mówiłem, że jesteśmy gotowi, by wygrywać. Wszystkiego oczywiście wygrać się nie da, bo to tylko i aż piłka nożna, ale jeśli będziemy dalej tak ciężko pracować, to może być fajnie – uśmiechnął się szkoleniowiec naszego zespołu.

Ligowe granie dobiegło końca, ale nie oznacza to jeszcze wolnego.
– Trenować będziemy do 17 grudnia. Zagramy jeszcze prawdopodobnie jeden albo dwa sparingi. Potem chwila pauzy i od stycznia zaczynamy okres przygotowawczy – oznajmił trener Wróbel.

foto: Tomasz Błaszczyk