Trampkarze z kolejnym awansem w futsalowych MP


Drużyna Akademii Piłkarskiej Rozwoju awansowała do III rundy młodzieżowych mistrzostw Polski w futsalu U-15!

Nasi trampkarze, grający pod szyldem AZS UŚ Katowice na mocy współpracy obu klubów, wygrali dziś turniej w hali Szkoły Podstawowej nr 54 przy ul. Wojciecha. Giszowiec znów – jak podczas listopadowej rywalizacji w I rundzie halowych MP – okazał się zatem szczęśliwy.

Podopieczni Patryka Gembickiego turniej zaczęli nie najlepiej, bo od porażki z Piastem Futsal Gliwice 2:3. Kluczowy był drugi mecz, z Rekordem Bielsko-Biała, wygrany 3:2 mimo dwukrotnej konieczności odrabiania strat. Potem maszyna ruszyła i Rozwój/AZS UŚ pewnie pokonał rywali z Opolszczyzny: Dremana Opole-Komprachcice 4:1 oraz Unię Krapkowice 6:1, zajmując 1. miejsce z dorobkiem 9 punktów i uzyskując przepustkę do styczniowej III fazy eliminacji halowych MP.

❌ Piast Futsal Gliwice 2:3
✅ Rekord Bielsko-Biała 3:2
✅ Dreman Opole Komprachcice 4:1
✅ Unia Krapkowice 6:1

Rozwój wystąpił w składzie: Tymoteusz Majos, Adam Baron, Błażej Kokoszka , Jakub Smoła, Ronaldo Kocot, Mateusz Niederliński, Miłosz Bezak, Oskar Rogosz, Filip Noworolnik, Filip Kurtok, Szymon Kaczmarczyk, Wojciech Musialik, Oliwier Grzelak.

Rywalizacja trwa także w innych kategoriach wiekowych. W U-13 Rozwój/AZS UŚ zakwalifikował się do finałów, w grupie zmierzy się z LZS Bojano, Okocimskim Canpack Brzesko i AP Limanowa. W U-17 z kolei bronić będziemy złota zdobytego przed rokiem, mając z urzędu zapewnione miejsce w finałach.

Gratulacje dla naszych zawodników ?

ℹ Mecze rozgrywane są na boisku do piłki ręcznej, w systemie 2×10 minut z zatrzymywanym czasem), ze zmianami lotnymi i w 5-osobowych składach 4 + bramkarz.