Unia Kosztowy – Rozwój 1:1, karne 5:4. Odpadamy z Pucharu Polski


Kończymy pucharową przygodę już na pierwszej przeszkodzie.

W pechowych okolicznościach już po jednym meczu – podobnie jak przed rokiem – kończymy swoją przygodę z Pucharem Polski Podokręgu Katowice. Rozwój, który wystąpił w Mysłowicach w składzie złożonym wyłącznie z juniorów, w 32. minucie objął prowadzenie. Po asyście Cezarego Ziarkowskiego, który zagrał z kapitańską opaską i… maską chroniącą nos, do siatki trafił Igor Rogowski. Pomocnik z rocznika 2006 debiutował w meczu naszej drużyny o stawkę i od razu wpisał się na listę strzelców. Prócz niego, tego dnia zadebiutował też Mateusz Rzeszowski (2006), a pierwszy raz w kadrze znalazł się bramkarz Maciej Nowak (2005).

Unia, nasz rywal w bojach o IV-ligowe punkty, wyrównała w doliczonym czasie gry po rzucie wolnym i rykoszecie, dlatego o awansie do ćwierćfinału podokręgowego Pucharu Polski zadecydowała seria rzutów karnych (w tej fazie PP nie ma dogrywek). Jan Adamiec obronił jeden z sześciu strzałów, po naszej stronie mylili się z kolei Jakub Haładyń i Szymon Jarek, dlatego to drużyna z Kosztów gra dalej w Pucharze Polski.
A nam zostaje liga – już w sobotę o 11:00 pierwszy mecz na „Kolejarzu”, w ramach 2. kolejki podejmiemy Unię Rędziny, która na inaugurację wygrała z… Unią Kosztowy 2:0.

Protokół meczowy
II runda Pucharu Polski Podokręgu Katowice
Unia Kosztowy – Rozwój Katowice 1:1 (0:1), karne 5:4
0:1 – Rogowski, 32 min (asysta Ziarkowski)
1:1 – Matera, 90+1 min (wolny)

Rzuty karne: 1:0, 1:1 – Baranowicz, 2:1, 2:2 – Zieliński, 3:2, 3:2 – Haładyń (poprzeczka), 3:2 (Adamiec broni), 3:3 – Flak, 4:3, 4:4 – Bielec, 5:4, 5:4 – Jarek (bramkarz broni).

Rozwój Katowice: Adamiec – Skroch (62. Brzeziński), Ziarkowski (46. Jarek), Rogowski (72. Rzeszowski), Haładyń, Myśliwczyk (46. Draga), Baranowicz, Flak, Bielec, Cieślar (62. Holeczek), Zieliński.
Rezerwowi: Nowak.
Trener Tomasz WRÓBEL.