W sobotę gramy ze „Stalówką”


W poszukiwaniu ligowych punktów Rozwój uda się tym razem do Boguchwały, gdzie w sobotę zmierzy się ze Stalą Stalowa Wola. Początek o 15:00

Choć w drugoligowej tabeli plasujemy się na przedostatnim miejscu z dorobkiem 10 punktów, to akurat dwa poprzednie wyjazdy możemy wspominać miło. W Elblągu pokonaliśmy Olimpię (2:1), zaś w Łęcznej zremisowaliśmy z Górnikiem (2:2) i liczymy na podtrzymanie tej mini-serii w Boguchwale.

W tej 5-tysięcznej podkarpackiej miejscowości Stal pełni honory gospodarza od początku 2018 roku; wcześniej zaliczyła jeszcze epizod na rzeszowskim stadionie miejskim. Wszystko to wskutek dobiegającej powoli końca modernizacji obiektu w Stalowej Woli. Kilka miesięcy temu w Boguchwale już gościliśmy – 9 maja polegliśmy tam 1:4. Prowadziliśmy co prawda do przerwy po bramce Przemysława Mońki, ale w drugiej połowie zostaliśmy rozbici. Co ciekawe, w „Stalówce” ostał się tylko jeden ze strzelców goli – Andrzej Trubeha. Szymon Jarosz występuje dziś w Stomilu Olsztyn, Mateusz Bukowiec – w ROW-ie 1964 Rybnik, a Adrian Gębalski – w Siarce Tarnobrzeg.

Zakończyliśmy sezon z identycznym 44-punktowym dorobkiem. Teraz z kolei nasi sobotni rywale zajmują 11. pozycję, mając na koncie 7 „oczek” więcej (17:10). W poprzedniej kolecje wrócili na tarczy z Elbląga (2:3), nieco odmienionego przez trenera Adama Noconia. W Stalowej Woli zresztą też doszło do roszad w sztabie szkoleniowym; miesiąc temu zwolniono Krzysztofa Łętochę, a do roli głównodowodzącego wybrano jego dotychczasowego asystenta, Wojciecha Fabianowskiego.

Efekt? 2:2 z Ruchem Chorzów, 2:1 w Bełchatowie, 4:2 z Olimpią Grudziądz i 2:3 z Olimpią Elbląg. Wydaje się więc, że w sobotnie popołudnie znowu możemy być świadkami sporej liczby bramek. W Boguchwale „Stalówka” przegrała w tym sezonie tylko raz – z Pogonią Siedlce, a na uwagę zasługuje fakt, że rozbiła 3:0 Widzewa, co pozostaje dotąd jedyną porażką lidera z Łodzi.

Dwa sezony występów w Stali (2014-16) ma za sobą Marcin Kowalski. W kadrze rywali z kolei znajdujemy Michała Trąbkę (w Rozwoju – wiosna 2017) i Bartosza Sobotkę, z którym rozmowę opublikowaliśmy TUTAJ.

Za cztery żółte kartki pokutować będą Daniel Paszek i Kamil Łączek. Po pauzie wraca z kolei Seweryn Gancarczyk. Cieszy, że w meczowej kadrze pojawili się ostatnio Przemysław Gałecki i Marcin Kowalski (w dwóch ostatnich kolejkach wchodził na boisko z ławki), z kolei od dłuższego czasu kontuzjowani pozostają Tomasz Wróbel i Bartosz Golik.

Stal Stalowa Wola – Rozwój Katowice
14. kolejka II ligi
sobota, 13 października, godz. 15:00, stadion Izo-Arena w Boguchwale

foto: Tomasz Błaszczyk