Zmiany w planie sparingów. W środę Soła, w sobotę Sandecja


filip_kozlowski

Przed Rozwojem Katowice ostatnia prosta w przygotowaniach do drugoligowej wiosny.

Do walki o ligowe punkty wrócimy już za niespełna trzy tygodnie. 4 marca na Zgody 28 zawita Siarka Tarnobrzeg. Do tego czasu jednak, nasz zespół rozegra jeszcze kilka ciekawie zapowiadających się sparingów. Korekcie uległ wykaz naszych rywali.

Najpierw jednak, bo już w tę środę, zgodnie z wcześniejszym harmonogramem zmierzymy się z Sołą Oświęcim. Drużyna z Małopolski plasuje się na 8. miejscu w IV grupie trzeciej ligi – tej samej, w której nasz obecny trener Tadeusz Krawiec doprowadził KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski na fotel lidera tabeli. Mecz odbędzie się na „Hetmanie” w Dąbrówce Małej (ul. Siwka), a pierwszy gwizdek rozbrzmi o godz. 17:00.

Intensywnie zapowiada się sobota. Wtedy to Rozwój, podzielony na dwa składy, rozegra aż dwa sparingi. Ten pierwszy, poprzedzony blisko 200-kilometrową podróżą do Nowego Sącza – rozpocząć się ma punktualnie w południe. Naszym rywalem będzie oczywiście Sandecja, czyli szósta aktualnie siła zaplecza ekstraklasy. Z kolei o godz. 18:30 na „Hetmanie” podejmiemy Ruch Radzionków. „Cidry” zimę spędzają na 5. miejscu w klasyfikacji I grupy śląskiej czwartej ligi.

W kolejną środę – 22 lutego – zagramy z innym czwartoligowcem, Gwarkiem Ornontowice. O dokładnej miejscu i godzinie rozpoczęcia sparingu będziemy oczywiście informować.

Rozwój Katowice – Soła Oświęcim
zimowy mecz kontrolny nr 8
środa, 15 lutego, godz. 17:00, boisko MOSiR „Hetman” Katowice, ul. Siwka

foto: Szymon Kępczyński