Przed meczem z Zagłębiem II Sosnowiec [ZAPOWIEDŹ]


O pierwsze w tym roku domowe zwycięstwo walczyć będą w sobotę piłkarze Rozwoju Katowice, Początek meczu w sobotę o 11:00 przy Asnyka 27.

Przed tygodniem nasz zespół sięgnął po pierwsze tej wiosny zwycięstwo, pokonując Znicz Kłobuck na najdalszym w sezonie wyjeździe, a teraz będzie chciał pójść za ciosem i zgarnąć premierowe w tym roku punkty przy Asnyka. Inauguracja rundy na naszym stadionie nie dała nam radości, bo ulegliśmy Victorii Częstochowa 0:1. Tym razem zmierzymy się z rywalem sklasyfikowanym niżej – rezerwami Zagłębia Sosnowiec, naszymi sąsiadami z tabeli IV ligi, mającymi 1 punkt mniej i plasującymi się, podobnie jak Rozwój, na granicy strefy spadkowej. Nie trzeba zatem dodatkowych słów, by zilustrować, jak ważny to mecz.

Sosnowiczanie zaczęli ten rok od derbowej porażki w Dąbrowie Górniczej 0:1, po której przyszła domowa wygrana 3:2 z MKS-em Myszków. Jedną z bramek w tym meczu zdobył Karol Adamiec, wychowanek Akademii Piłkarskiej Rozwoju, przedstawiciel trojaczków-braci Adamców, z których Paweł już u nas nie gra, ale inny – Janek – do dziś jest naszym bramkarzem. Karol debiut w barwach Rozwoju w IV lidze zanotował już 3 lata temu, a teraz stanie po przeciwnej stronie barykady.

O ile mecze rozegrane w ostatnich kilkunastu latach z I drużyną Zagłębia wspominamy nieźle – przy Zgody co prawda przegrywaliśmy, ale na Stadionie Ludowym w 4 konfrontacjach zdobyliśmy łącznie 10 punktów – o tyle z jego rezerwami, odkąd zameldowały się na IV-ligowym szczeblu, wiedzie nam się fatalnie. Trzy mecze, trzy porażki, każda do zera. 0:1, 0:3, 0:5… Zdecydowanie jest się za co rewanżować, choć zadanie nie będzie łatwe. Owszem, klub znad Brynicy ma swoje problemy, których dowodzi kształt zamykanej przez niego tabeli Fortuna 1. Ligi, ale w realiach IV ligi zespół Grzegorza Bąka, mający w swoich szeregach nie tylko młodych zawodników, ale też bardziej doświadczonych, to przeciwnik groźny dla każdego. Oby Rozwój w sobotę znalazł na niego sposób i sięgnął po arcyważne punkty, przybliżające do utrzymania w nowej IV lidze.

Początek spotkania o 11:00. Zapraszamy na Asnyka, wstęp jak zwykle wolny.

Rozwój Katowice – Zagłębie II Sosnowiec
18. kolejka I grupy IV ligi śląskiej
sobota, 23 marca, godz. 11:00, Asnyka 27

Sędzia: Jakub Borkowski (Tychy).