Juniorzy wygrali 6:1 w Bytomiu


Kolejne zwycięstwo drużyny juniorów starszych Rozwoju w I lidze wojewódzkiej. Tym razem wysoko pokonali na wyjeździe Polonię Bytom.

To czwarta z rzędu wygrana zespołu naszych juniorów starszych – wcześniej dali radę UKS-owi Ruch Chorzów (4:0), Podbeskidziu (4:0) i MKS-owi Zaborze (12:0). Teraz znów zgarnęli pełną pulę, znów strzelając przy tym mnóstwo bramek. W Bytomiu zaaplikowaliśmy ich Polonii aż pół tuzina, a hat tricka zapisał na swoim koncie Olaf Baranowicz, trafiając z wolnego, karnego i z akcji.

„Baruś” był jednym z sześciu zawodników z rocznika 2006, którzy zagrali w sobotę w barwach Rozwoju. Prócz niego, grupę tę tworzyli także Tomasz Semik, Szymon Jarek, Igor Rogowski, Wiktor Synowiec i Mateusz Zdebel. To godne podkreślenia, bo mówimy o lidze, w której grać mogą nawet zawodnicy o 3 lata starsi (r. 2003)! My takich w swych szeregach nie mamy. Pięciu zawodników, którzy wystąpili z Polonią, to rocznik 2005, a czterech – 2004.

Bytomianie honorową bramkę zdobyli w końcówce z rzutu karnego.

Rozwój w tabeli I ligi wojewódzkiej A1 ma już 40 punktów – najwięcej ze wszystkich ekip, przy czym pamiętajmy, że mistrz i wicemistrz z jesieni, Ruch Chorzów i Piast Gliwice, wiosną grają w lidze makroregionalnej o awans do CLJ.

Za tydzień czekają nas derby miasta z GieKSą, która zajmuje 8. miejsce, mając 7 punktów mniej niż Rozwój. Warto pamiętać, że do rozegrania podopieczni trenera Rafała Bosowskiego mają jeszcze zaległe spotkanie z Rekordem w Bielsku-Białej.

Więcej o lidze A1 – TUTAJ.

Protokół meczowy
23. kolejka I ligi wojewódzkiej juniorów starszych
sobota, 7 maja, godz. 11:00, Bytom, ul. Olimpijska

Polonia Bytom – Rozwój Katowice 1:6 (0:1)
Bramki dla Rozwoju: Baranowicz 3 (wolny, karny), Zieliński, Zdebel, Jarek.

skład Rozwoju: J. Adamiec – Synowiec, Semik, Machalski, Draga, Roj, Baranowicz, Zieliński, Jarek, Holeczek, Jarosz oraz Bryła, Rogowski, Rzeszowski, Andrejczyk, Zdebel.

foto: administrator